Imetamine - see on imelihtne?


Imetamine - see on imelihtne?
Foto: Shutterstock

Keskhaigla Sünnitusmaja imetamise nõustamise juht Marge Põldma rõhutab, et imetamine on kasulik nii lapsele kui ka emale ning juhib tähelepanu sagedasematele küsimustele, mis värsketel emadel seoses imetamisega tekkida võivad.

Ilmselt tead seda juba ammugi, et Sinu rinnapiim on Su lapsele parim toit: õige toitainete sisaldusega, haigustevastased ained kaitsevad Su last alates lihtsast nohust kuni keskkõrva- ja ajukelmepõletikeni, on alati kättesaadav ja õigel temperatuuril ning lisaks ka toredas „pakendis". Rinnapiimalastel öeldakse olevat kõrgem IQ ning neil on väiksem võimalus haigestuda diabeeti, südameveresoonkonnahaigustesse või muutuda ülekaaluliseks. Kas pole siis rinnaga toitmine parim start meie pisikeste jaoks?

Imetamisel on kasud sees ka Sinu enda tervisele: imetavatel emadel on väiksem risk saada rinnanäärme- või munasarjavähki, samuti hilisemas eas haigestuda osteoporoosi. Lähedussuhe lapsega mõjub hästi nii Sinu kui lapsukese vaimsele tervisele. Su keha on end lapse rinnapiimaga toitmiseks ette valmistanud juba 16ndast rasedusnädalast.

Kuid kas oled end valmis pannud ka järgnevaks:

 • Su rinnad kohanevad õige pea valmistama just sellist kogust piima nagu Sinu lapseke vajab. Kuidas aru saada, et see on piisav?

 • Kuivõrd mõjutab lapse tervist see, mida Sa söönud oled? Aga kui pead võtma ravimeid?

 • Kes ütleb, kui kaua laps rinnapiima vajab?

 • Neil ja paljudel teistel teemadel räägime messil „Jess! Beebi tuleb!" juba 5. mail.

  Podcastid
  Jäta kommentaar
  ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
  Postitades kommentaari nõustud reeglitega
  Loe kommentaare Loe kommentaare