Kas sinu lapsel on traditsiooniline, populaarne, uudisnimi või lausa unikaalne nimi, vaata siit!

 (3)
Kas sinu lapsel on traditsiooniline, populaarne, uudisnimi või lausa unikaalne nimi, vaata siit!
Foto: Shutterstock

Praegustest lasteaialastest on iga 100. poiss Rasmus või Martin ning tüdruk Laura või Sandra.

Statistikaamet on ära teinud suure töö nimede uurimisel ja tulemused on äärmiselt põnevad!

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes võib viimasel viiel aastal sündinutele enim pandud nimed üldiselt jagada kolme rühma:

Traditsioonilised nimed, mis on läbi aegade olnud kasutusel — Martin, Robert, Maria, Anna
Nimed, mida on üksikutel juhtudel varem kasutatud, aga mis on saavutanud suurema populaarsuse viimastel aastatel — Oliver, Rasmus, Laura, Eliise
Uudisnimed, mida on esimest korda pandud 1980-ndatel - Robin, Marten, Mia, Lisandra

Erinevaid mehenimesid on ligi 46 000 ja naisenimesid 50 000


Foto: Statistikaamet
Seotud lood:


Nimede mitmekesisus on aastate jooksul tunduvalt kasvanud. Kui 50 aastat tagasi piisas 3000 erinevast mehe- ja naisenimest, siis viimasel viiel aastal on erinevate nimede arv kasvanud kolm korda. Sealjuures on huvitav märkida, et erinevalt poole sajandi tagusest ajast on nüüd tüdrukutel rohkem nimesid kui poistel. Nimede mitmekesisust mõjutab oluliselt mitme eesnime panemine viimastel aastatel.

732 nime on pandud nii meestele kui ka naistele. Selline nimi on näiteks Keit, mida on võrdselt pandud meestele ja naistele.

Umbes 75 000 Eesti inimest võivad olla uhked selle üle, et neil on unikaalne nimi ja ühtegi teist sama nimega inimest nad Eestis ei kohta.

Praegu sündivate laste emad-isad ja vanaemad-vanaisad said palju sagedamini ka populaarsemaid nimesid. Kuni 1980. aastateni oli 100 populaarseima nime kandjate osatähtsus rahvastikus üle 60%, aga seejärel hakkas kiiresti langema ja on praegu 40% piires. 50-aastastest kannab iga 50. mees Toomase ja naine Tiina nime. Praegustest lasteaialastest on iga 100. poiss Rasmus või Martin ning tüdruk Laura või Sandra.


Loe veel

tabel

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare