Kümme igapäevast viga, mida vanemad lapse magama panemisel teevad

 (2)
Kümme igapäevast viga, mida vanemad lapse magama panemisel teevad
Foto:Scanpix/PantherMedia

Peamine mure, millega beebide ja väikelaste vanemad maadlevad, on väsimus. Mida teha selleks, et laps lõpuks oma voodisse magama saada ja ise ka välja puhata? Loe siit, millised on levinumad vead laste uinuma õpetamisel ja kuidas neid vältida!

Foto:Scanpix/PantherMedia

Lapsed ei suuda uinuda, kui nendega on vahetult enne voodisse minekut hullatud ja müratud. Nad ei tea, et nüüd on aeg magamaminekuks, sest nad on mängust erutatud ja ärevil. Kindel une-eelne rutiin aitab lapsel rahulikult ja kenasti uinuda ning annab sulle meeldiva võimaluse oma lapsega mõnusasti koos olla ja suhelda.

Kuigi igal õhtul järjekindlalt samade tegevuste kordamine võib tunduda tüütu ja aeganõudev, lihtsustab see uinumist ja tagab rahulikuma ja sügavama une. Rutiiniga peaksid alustama tund aega enne magamaminekut.

Siis tuleks telekas kinni panna, aktiivsed mängud lõpetada, tuba hämaramaks teha, riided ära vahetada, käed-nägu-hambad puhtaks pesta või vannis käia, viimane väike amps võtta, unejuttu lugeda või unelaulu laulda. Laps tuleks oma voodisse panna unisena, kuid siiski veel ärkvel olles, et ta öösel ärgates ei ehmataks: „Kus ma nüüd olen?!“ ja julgeks rahulikult uuesti uinuda.