Miks on mõnedel lastel naba punnis?


Miks on mõnedel lastel naba punnis?
Foto: Unsplash

See nabaküsimus on üks nendest asjadest, mida armastavad küsida väikesed lapsed ja mida tegelikult ju ka sina ise teada tahaksid. Meil on sellele vastus.

Sellisele küsimusele vastuse otsimisel on üsna raske end mitte rumalana tunda. Kuid me aitame sind ning järgmisel korral, kui su laps küsib, miks mõnedel beebidel on naba punnis ja teistel mitte, saad anda vastuse täie enesekindlusega.

Vastupidiselt populaarsele uskumusele pole naba välimus kuidagi seotud sellega, kas beebi sünni järgselt lõigati nabanöör läbi või suleti klambriga. Seega pole arste mõtet süüdistada. Selle asemel peaksid teadma, et enamus punnitavatest nabadest on tekkinud seetõttu, et naba alla on kasvanud lisakiht armkudet. Ja seda protsessi ei saa keegi kontrollida.

Kui su lapsel on aga naba, mis näib kord välja võlvuvat ja siis tagasi tõmbuvat, võib tegemist olla nabasongaga. Song võib tunduda hirmutav, kuid tegelikult pole vaja karta. Enamik nabasongi mööduvad (kasvavad kinni) iseenesest umbes lapse viiendaks eluaastaks, kuid vanemad peavad oskama nabasongal silma peal hoida ja seda jälgida. Harvadel juhtudel võib vaja minna erakorralist meditsiinilist hinnangut.

Seotud lood:

Kuigi punn-nabad pole nii tavalised kui sissetõmbunud nabad, pole muretsemiseks mingit põhjust seni, kuni sa käid lapsega regulaarses arstlikus kontrollis.

Ja selles pole kahtlust — iga beebi on väga armas, olgu tal naba missugune tahes.

Allikas: purewow.com

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare