Tahad ju, et sinu beebi riided oleksid ilusad? Vaata, kuidas saada beebi riietelt ära okse, kaka, pissi ja beebitoidu plekid


Tahad ju, et sinu beebi riided oleksid ilusad? Vaata, kuidas saada beebi riietelt ära okse, kaka, pissi ja beebitoidu plekid
Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Kõik beebide tekitatud plekid ei tule ka parima masinaga pestes välja, kui sa esmalt määrdunud riideid õigesti ette ei valmista. Siin on viis nippi, mida igal lapsevanemal pesu pestes teada tuleks.

Okse

Kõigepealt kasuta jäikade harjastega puhastusharja, pühi ära oksetükid (väldi tugevat nühkimist). Seejärel raputa plekile soodakiht ja lase sellel paar minutit settida. Kalla soodale gaasilist mineraalvett või õrna äädika ja vee lahust, koos soodaga „tõstab” see pleki kangakiududest välja. Seejärel pese määrdunud eset pesumasinas kergel programmil kõige kuumema veega, mida kangas kannatab.

Beebitoit

Pühi õrnalt toidujäänused ära, keera rõivas pahupidi ja lase plekile külma vett. Järgmiseks lisa plekile vedelat pesupuhastusvahendit ja pane plekiga ese 15 minutiks külma vette ligunema. Seejärel loputa, lisa plekile plekieemaldit ja pese rõivast pesumasinas kõige kuumema materjalile sobiva programmiga.

Beebiõli

Alusta sellest, et hõõrud plekile nõudepesuvahendit. Seejärel loputa määrdunud kohta sooja vee all seni, kuni nõudepesuvahend saab riidest välja loputatud. Järgmiseks lisa plekile plekieemaldusvahendit ja pane määrdunud riideese pesumasinasse, kasutades võimalikult kõrge temperatuuriga programmi.

Kaka

Alustuseks ei jää midagi muud üle, kui likvideerida kõik üleliigne (fuh), soovitatav on seda teha tualettpoti kohal. Järgmiseks keera riie pahupidi ja lase plekile külma vett. Seejärel lisa plekile plekieemaldajat ning pane määrdunud ese pooleks tunniks sooja vette ligunema. Lõpetuseks pane ese pesumasinasse, kasutades taas kõige kõrgema sobiva temperatuuriga programmi.

Piss

Seotud lood:

Keera määrdunud ese pahupidi ja loputa seda külma vee all. Seejärel lisa plekile plekieemaldajat ja viska ese pooleks tunniks külma vette ligunema (vanemate plekkidega eset tuleks leotada kauem). Lõpuks pese riiet pesumasinas kõige kõrgema sobiva temperatuuri juures.

Loe kindlasti ka seda:

Vaata järele, kas sa oled tõesti terve elu pesumasinaga oma riideid valesti pesnud

Foto: Shutterstock Foto: Shutterstock
Podcastid
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare