Terviseamet: Eestis müügil olevad Johnson&Johnson beebitooted ei sisalda ohtlikke aineidTerviseamet: Eestis müügil olevad Johnson&Johnson beebitooted ei sisalda ohtlikke aineid
Foto:Scanpix/PantherMedia

Terviseamet analüüsis Eestis müügil olevaid firma Johnson&Johnson beebidele mõeldud hooldusvahendeid ja kinnitab, et ükski analüüsiks võetud toodetest ei sisaldanud aineid nimetusega Dioaxane ja Quaternurm 15.

Seega ei vasta tõele oktoobri alguses meedias levitatud teated justkui sisaldaks nimetatud firma lastešampoonid vähkitekitavaid aineid.

Oktoobri alguses kirjutasid mitmed Eesti online portaalid algallikale Feelhealthylife.com viidates, et Johnson&Johnson beebišampoonid sisaldavad kahte vähkitekitavat ainet.

Neist üks, Quaternium 15 vabastab formaldehüüdi, mis on teada-tuntud katserogeen. Selle aurud ärritavad silmi, nahka ja hingamisteid ning põhjustavad leukeemiat. Ja teine 1,4 Dioxane, mis on tõenäoline kantserogeen, kirjutati online portaalides.

Terviseamet võttis kontrolliks järgmised Eestis turustatavad tooted: Carefree intiimpesugeel, Johnson's Baby shampoon, Johnson's Baby shampoon pusade vastu, Neutrogena shampoon T/Gel ravitoimeline, Johnson's Baby vannivaht bedtime, Johnson's Baby vannivaht & dushigeel, Johnson's Baby dushigeel Softwash, Johnson's Baby dushigeel Top to Toe, Johnson's Baby beebikreem Extracare niisutav ja Neutrogena kehakreem.

Meie kontroll ja toodete analüüs näitas, et kõikide nimetatud toodete märgistus ning kvantitatiivne ja kvalitatiivne koostis vastasid nõuetele. Artiklites mainitud aineid Eestis müügil olevad tooted ei sisalda.

Seotud lood:

Vaata lisaks: Johnson & Johnson tunnistas: meie lastešampoonid sisaldavad vähkitekitavat ainet

Tylenoli valmistaja peab maksma 25 miljoni dollarilise trahvi metallidega saastunud lasteravimite müügi eest

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare