VIDEOEKSPERIMENT: mis juhtub, kui ema oma beebit ignoreeribKas minna oma nutva beebi juurde kasvõi miljon korda, et ta sülle võtta ja teda enda vastas hoida või kasvatada beebis oskust oma emotsioonidega toime tulla ja seista ukse taga?

See video näitab suurepäraselt, kui oluline on ema hooliv tähelepanu väikese lapse jaoks. Kui ema heakskiit ja armastus peegeldub tema lapse poole vaatavas näos, siis laps on silmnähtavalt rahulolev. Kui aga ema on beebi poole vaadates ükskõikse moega ja ei reageeri beebi soovile suhelda, siis läheb laps segadusse. Laps muutub ilma emapoolse toetuseta ja suhtlussoovita ebakindlaks ja silmi tulevad pisarad.

Psühholoogiaprofessor Ed Tronic, kes selle eksperimendi läbi viis, on ka ise hämmastunud beebide nii järjekindlast soovist oma emaga kontakti luua ja hoida.

Eksperimendi käigus mängib ema oma aastase lapsega, olles näod vastamisi ja suheldes intensiivselt, nad naeravad koos, osutavad asjadele ja teevad nägusid. Seejärel palutakse emal olla oma beebi vastas liikumatu näoga ja mitte oma ilmetega beebi tegevusele reageerida. Beebi on alguses segaduses, kuid siis proovib kõikvõimalikke viise, et oma suhtlevat ema tagasi saada. Beebi naeratab emale, osutab asjade poole, et ema vaataks ja proovib igati kontakti taastada. Beebi sirutab ema poole oma käed, plaksutab neid ja ootab igati ema reaktsiooni ja soovi suhelda. Kui ema ei reageeri, on laps nii õnnetu, et puhkeb nutma. Ja alustab mõne aja pärast jälle kontaktiloomist, tehes asju, mida nad emaga koos on teinud. Kui ema ei reageeri, on laps väga frustreeritud. Ta pöördub eemale, nutab. Samas, kui ema tema nutu peale talle taas tähelepanu pöörab, on ta igati valmis suhteid taastama.

Seotud lood:

Videot, kuidas nutvat beebit vaid paari sekundiga rahustada, vaata SIIT!

Eksperiment näitab, et beebid vajavad igati ema tähelepanu, nii ellujäämiseks, kui psühholoogiliseks arenguks. Kui seda tähelepanu mõnda aega ei ole, siis suudab laps selle siiski üle elada, kuid kõige tähtsam on ema ja lapse sideme loomisel ja säilitamisel see, et ema eemalolek ei tohiks olla nii pikaajaline, et laps frustreeritusseisundisse jääks.

Allikas: holisticcultivation.com

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare