12 asja, mida iga tüdrukut kasvatav ema kindlasti teadma peab

 (2)
12 asja, mida iga tüdrukut kasvatav ema kindlasti teadma peab
Foto: Shutterstock

Kuidas emana end ette valmistada selleks, et tütar hakkab puberteediikka jõudma? See ajajärk võib lapsevanemale olla kohati hirmutav, sest emadena tahame oma tütreid suure maailma eest kaitsta. Ja tegelikult polegi väga palju, mida me teha saaks, kuid nendeks 12-ks asjaks peab iga tütre ema valmis olema.

1. Sinu meigitooted on nüüd ka tema meigitooted
Tüdrukutele meeldib väga enda meikimist ja küünte lakkimist katsetada. Aga tasub tütrele tasapisi õpetada, et vähem on siiski rohkem. Kui su laps on aga alles päris noor, ei tasu temaga liialt pahandada, kui sa koju minnes avastad, et su uus Chaneli huulepulk sulle mitte vaid tema huultelt, vaid ilmselt ka ülejäänud näost vastu naeratatab. Ja pole ime, kui ta sellesama huulepulgaga on ka juustesse mõned triibud tõmmanud.

2. Menstruatsioonst rääkimine on ebamugav, aga tähtis
Sa tahad, et su tütar oleks valmis päevaks, kui ta bioloogiliselt naiseks sirgub. Oluline on julgeda talle rääkida, et tema kehaga toimuvad muutused on normaalsed. Võid koju igaks juhuks ka lastele mõeldud pesukaitsmeid ja tampoone varuda ning tütrele selgitada, kuidas neid kasutada, kui aeg tuleb. Poodides on müügil ka noortele tüdrukutele suuntud raamatuid, mis võivad olla sulle abiks puberteediea selgitamisel.

Seotud lood:

3. Ühiskond sunnib su tütart paratamatult liiga ruttu suureks saama
Ja sinu töö on oma tüdrukuid pisikestena hoida niikaua kui võimalik. Sellepärast ongi lubatud seada mõned piirid — millal võib kanda meiki, millised riided on easobilikud ja mis vanuses on mõistlik endale erinevaid sotsiaalmeediakontosid juurde teha. Nutiajastul, nagu meil on, tasub oma tütrega rääkida, missuguseid pilte ja postitusi on internetti eetiline postitada ja missugused asjad tasuks neti üles riputamata jätta. Ja ära imesta, kui ta peagi on selles vallas palju suurem spets kui sina ja hakkab sulle nõu andma, mida sa tohiks postitada ja mida mitte. Eriti, kui see info või pildid on ka temaga seotud.

Foto: Shutterstock

4. Julgusta tütart ka oma isaga suhtlema
Lisaks emaarmastusele peavad tüdrukud tunda ka isa siirast hoolitsust ja armastust, et nad ei langeks kunagi poiste lõksu, kes tulevikus hoolimist ainult teesklevad. See, millised suhted su tütrel on isaga, saab tõukeks sellele, millised suhted tal tulevikus meestega kujunevad.

Loe veel

5. Õpeta oma tütart raha säästma
Et ühel päeval saaksid nad majanduslikult hästi iseseisvalt hakkama ja nad ei peaks tulevikus finantsiliselt kellestki sõltuma.

6. Ära räägi oma tütre ees oma kehast halvasti
Sina sead oma võsukestele eeskuju, kuidas nad oma kehasse suhtuma hakkavad. Räägi endast lahkelt ja positiivselt. Ei tasu pidevalt ka arutleda kehakaalu üle või veeta liiga palju aega kaalu peal seistes. Meedia juba ilma sinu abita kujundanud noortele väärarusaama, mis noori tüdrukuid modellilikku keha taga ajama innustab. Tähtis on õpetada tütart oma keha tervena hoidma ja hindama.

7. Kaitse oma tütart, aga lase tal vahetevahel ka ise enda eest seista
Maailm vajab rohkem tugevaid ja iseseisvaid naisi! Ole oma tütrele alati toeks, aga julgusta teda oma probleemidega kõigepealt siiski iseseisvalt tegelema. Las ta teab, et vajadusel oled siiski alati olemas, et teda toetada

8. Kiida oma tütart ka tema sisemise ilu arengu eest
Ta peab teadma, et ta on rohkem väärt, kui ainult see, mida näha on. Ütle talle, et ta on tark, hooliv, naljakas, sõbralik ja tore. Need on väärtused, mis ületavad igasuguse välimise ilu printsiibid.

9. Jälgi, kuidas sa lased teistel inimestel endasse suhtuda
Sina oled oma lapse suurim eeskuju. Kui ta näeb, et sa oled siiras, tugev ja tark naine, kes ei lase inimestel endale pähe istuda, siis sätib su tütar sinu järgi ka oma väärtushinnangud ja just sina paned paika, kuidas ta teistel inimestel endasse suhtuda laseb.

10. Järgi oma unistusi ja kirgi
Näita oma lapsele, kui tähtis on tegeleda asjade ja hobidega mida sa armastad. Sea omale eesmärke. Eesmärke saavutades ole enda üle uhke.

11. Õpeta oma tütart poiste ja meestega suhtlema
Räägi neile, kui tähtis on usaldada oma sisetunnet. Selgita, et hea mees hoolitseb oma naise eest. Ära unusta oma tüdrukutele meenutamast, et sõnad loevad siin maailmas siiski vähem kui teod ja see, kui suure maailma mees oma suuga loob, ei tähenda midagi, kui ta teod seda ei kinnita.

12. Ja kõige tähtsam, selgita kui tähtis on iseennast armastada
Sest nad peavad terve elu iseendaga veetma ja sinu armastusest alati ei piisa.

Allikas: brightside.me