Emad mürgitavad oma lapsi kloordioksiidiga ja peavad seda ise imerohuks

 (13)

Emad mürgitavad oma lapsi kloordioksiidiga ja peavad seda ise imerohuks
Scanpix/PantherMedia

Eesti Päevaleht kirjutab emadest, kes usuvad, et mürgine kloordioksiin ravib nende lastel kõike alates külmetusest kuni autismi ja aidsini. Suletud Facebooki grupeeringusse kogunenud jüngrid peavad kloordioksiidi imerohuks. Lastel kloordioksiidi mürgistusega kaasnevat oksendamist ja kõhulahtisust peavad nad aine ravitoime ilminguks.

Kloordioksiid on vees lahustuv kollakasroheline gaas. Inimesel põhjustab kloordioksiidi sissehingamine, allaneelamine või nahale sattumine mürgistuse. „See aine võib põhjustada annusest sõltuvat mürgistusnähte nagu iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus. Tugeva mürgistuse korral võib organismis tekkida raske vedelikupuudus ehk dehüdratatsioon, millega kaasneb vererõhu langus ja teadvusehäired. Selline seisund võib olla eluohtlik, eriti lastele ja eakatele,” selgitas Tartu ülikooli farmakoloogiaprofessor Anti Kalda.

Eesti Päevaleht avastas, et Eestis tegutseb mõne eestvedaja algatusel Facebooki grupp, mis propageerib kloordioksiidi joomist.

Praeguseks üle 3000-liikmelisest grupist on saanud söövitava kemikaaliga ohtlikke katseid tegevate inimeste kinnine kogunemiskoht, kus vähestel skeptitsismi väljendada julgejatel suu kiiresti kinni pannakse. Grupi juhtliikmed, kes tegutsevad täiesti avalikult ka samal teemal koolitajatena, annavad nõu ja julgustavad kemikaali kasutama nii täiskasvanutel kui ka lastel.

Seotud lood:

Kuigi mõnigi postitus osutab, et kloordioksiidi tugevat söövitavat ja pleegitavat toimet on märgatud, ei osata siiski järeldada, et seda juua võiks olla kahjulik. Õõvastavaid näiteid mürgi kasutamise kohta ja laste halvast enesetundest selle kasutamise järel, on postitustes küllaldaselt, kuid emad jätkavad selle kasutamist endiselt.

Pikemalt loe tänasest Eesti Päevalehest

Millist kahju võib kloordioksiidi tarvitamine endaga kaasa tuua, sellest loe SIIT

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare