Enamik ülekaaluliste laste vanemaid arvab, et nende lapsed ei ole paksud

 (2)
Enamik ülekaaluliste laste vanemaid arvab, et nende lapsed ei ole paksud
Scanpix

Kuigi ülekaaluliste laste arv on viimaste aastakümnete jooksul suurenenud, arvab hiljuti avaldatud uurimuse kohaselt valdav osa vanemaid, et nende lapsed on „umbes õiges kaalus”.

NYU Langone meditsiinikeskuse teadlaste sõnul on see esimene uuring lapsevanemate arusaama muutumatuse kohta aastate vältel seoses oma eelkooliealiste laste kehakaaluga, vahendab Kliinik.ee.

Uuringu viisid läbi USA haiguste kontrolli ja ennetuse keskused (Centers for Disease Control and Prevention), kes kasutasid täiskasvanute ning laste tervise ja toitumise hindamiseks füüsilisi läbivaatusi ja vestlusi. Kahel ajavahemikul uuriti kaht rühma lapsi: 3389 last aastatel 1988–1994 ja 3151 last aastatel 2007−2012.

Vestluste käigus küsiti vanematelt, kas nad leiavad, et nende 2–5aastased lapsed on ülekaalulised, alakaalulised või umbes õiges kaalus.

Peaaegu kõik esimesse uurimisrühma kuulunud ülekaaluliste poiste vanemad leidsid, et nende pojad olid „umbes õiges kaalus” (97%). Teise uurimisrühma tulemused olid üsna sarnased (95%).

Ülekaaluliste tüdrukute vanemate tulemus oli vaid õige pisut parem. Ligikaudu 88% esimeses uuringus osalenud vanematest ja 93% viimases uuringus osalejatest leidsid, et nende tütred on „umbes õiges kaalus”.

Seotud lood:

„Tulemused ühtivad varasemate uurimistulemustega, mille kohaselt arvab märkimisväärselt suur arv vanemaid ekslikult, et nende ülekaaluline eelkooliealine laps on „umbes õiges kaalus”,” sõnas nimetatud uuringu juhtivautor teadusdoktor Dustin Duncan.

Dr Duncan rõhutas ka, et selle asemel, et võrrelda lapsi teaduslike kasvukõverate abil, võrdlevad vanemad tihti oma lapsi teiste lastega ja otsustavad selle põhjal, kas nende laps on ülekaaluline või mitte.

Podcastid
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare