Ettevaatust, lastega juhtunud õnnetuste arv suureneb

 (1)
Ettevaatust, lastega juhtunud õnnetuste arv suureneb
Shutterstock

Suve saabumisega tõuseb lastega juhtunud õnnetuste arv, kus halvemal juhul jääb laps lühemaks või pikemaks ajaks haigevoodisse. Olukorra tõsidus näitab kasvõi fakt, et suvel on pea iga päev väikelastega 2 mürgistusjuhtu.

Olukorda mõjutavad lisaks koolilaste suvepuhkusele lasteaedades käivad lapsed, kes viibivad kas linna- või maakodus.

Tervise Arengu Instituudi 2015. aasta andmetel pöördusid arstiabi saamiseks põletuste ja söövituste tõttu 1-4-aastastest lastest 499 ja 5-9-aastastest 164 last; pea- ja kaelavigastuste tõttu esimese eluaasta lastest 785, 1-4-aastetsest 4127 ja 5-9-aastatset 3316 last. Murelikuks teevad just need pea- ja kaelavigastused, milliste jääknähtudena võivad hilisemalt kujuneda peavalud, sage halb enesetunne jms.

Kättesaamatus kohas lastele peaksid olema ka ravimid – just ravimite ja teiste mürgistuste tõttu otsisid arstiabi esimese eluaasta laste vanemad 47 juhul, 1-4-aastaste seas 602 juhul aastas. Vaadates ainult neid 2 vanusrühma selgub, et pea igal päeval oli 2 mürgistusjuhtu esimese 5 eluaasta laste seas. Niisiis – ravimid selleks mõeldud lukustatud kappi või laekasse, et laps ei pääseks neile iseseisvalt ligi!

Podcastid
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare