Kas ka sinu last kimbutab ülekaal?


Kas ka sinu last kimbutab ülekaal?
Shutterstock

Eestis on aina enam lapsi ülekaalulus, 6-9 aastaste laste hulgas on neid pea 17%. Üheks ülekaalu põhjuseks peetakse laste vähest liikumist. Uuringud näitavad, et meie väikelapsed istuvad ekraanide ees üle 10 tunni nädalas ja 6-9 aastased üle 14 tunni nädalas.

Kuigi ilmad ei ole sellel suvel olnud eriti soosivad rannas või jõe ääres viibimiseks, tuleks siiski leida igas vanuses lapsele mõnus ja meeldiv tegevus vabas õhus. Liikumine on märksõna, millest peaks lähtuma lapse päeva sisustamisel.
Vaadates möödunud fantastilise laste- ja noorte tantsu- ja laulupeo osalisi, hakkas hirm meie noorte tulevase tervise üle – nii palju ülekaalulisi lapsi liikus rongkäigus ja peoplatsidel! Ka statistika on armutu, Tervise Arengu Instituudi 2015. aasta analüüsist selgus, et juba 2-5 aastate seas on ülekaalulisust täheldatud 6,2% ja 6-9-aastates seas 16,6%. Sama uuringu põhjal selgub, et 2-5-aastaste nn ekraaniaeg (teler, arvuti, tahvelarvuti, nutitelefon) ulatub 581 minutini nädalas ehk 9,7 tunnini. 6-9- aastastel on see paigaloleku aeg isegi 14,4 tundi nädalas. Laseme vähemalt suvel laste silmadel puhata looduse ilul ja kasutada jalgu jooksmisel, rattaga sõidul, pallimängus jms. Küllap siis liikumisvajadus jääb püsima ka pikkadeks sügis-talvekuudeks!

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare