Missugused ootamatud tunnused viitavad sellele, et lapsel võivad olla parasiidid

 (1)
Missugused ootamatud tunnused viitavad sellele, et lapsel võivad olla parasiidid
Foto: Scanpix/PantherMedia

Parasiidid on maal elanud palju kauem kui inimene ja nad on ka inimesest paremini kohandunud. Nad on väga kavalad, vastupidavad ja nad on väga paljude seletamatute hädade põhjustajateks.

Tänapäeval on tõenäosus nakatuda parasiitidest 90%. 1/3 arenenud maade inimestest põeb helmintoosi (saastatust ussnugilistest); 95%-l täiskasvanud elanikkonnast on 1-5 liiki parasiite (üldse on neid üle 600 liigi), kusjuures mitte ainult jämesooles, vaid kõikjal: lihastes, veres, liigestes, kopsudes, maksas, nahas, silmades, ajus. Suurim neist — kuni 12 m pikkune paeluss — võib elada meis kuni 25-aastaseks.

Parasiidid söövad toitaineid (vitamiine ja mikroelemente, eriti germaaniumi ja räni), milleta organism ei saa normaalselt toimida. Teiseks ummistavad nad kõik organid oma toksiliste väljaheidetega ja surnud laipadega, tulemuseks ägedad hingamisteede haigused, vähk, AIDS, diabeet, hepatiit jt.

Hiljutine Maailma Tervishoiuorganisatsiooni raport: kuni 80% haigustest on kas otseselt parasiitide tekitatud või siis nende elutegevuse tulemus.

Mis tahes tervisehäire tekkimisel tuleks alati kõigepealt vabaneda parasiitidest. Parasiitidest täielik vabanemine on ainult siis võimalik, kui antiparasitaarseid meetmeid kasutavad üheaegselt kõik pereliikmed ja pärast esimese ravikuuri lõpetamist tehakse 7-10 päeva pärast uus kuur. Nimelt on parasiidid kavalad ja osad poevad peitu, kui näevad et läheb suurpuhastuseks, pausi ajal ronivad nad uuesti välja ja kui siis lajatada uus kuur peale, siis on suurem tõenäosus ka need kavalpead kätte saada.

Podcastid
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare