Peavaluga lastel on rohkem meeleoluhäireidNoorte Hääle fotolavastused
Foto: Tiit Blaat

Hiljutine uuring näitab, et võrreldes nende laste ja noorukitega, kellel pea ei valuta, on migreeni põdejail enam kui kolm korda suurema tõenäosusega mõni meeleoluhäire, näiteks depressioon, ja peaaegu kolm korda suurema tõenäosusega mõni muu neuroloogiline probleem, näiteks epilepsia.

George Washingtoni meditsiinikooli arstiteaduste doktori ja dotsendi ning ühtlasi uuringu peaautori Terranum Lateefi sõnul oli peavalu ja meeleoluhäirete samaaegsus eriti „rabav” ning ta toonitas vajadust niisuguste häirete uurimise järele, vahendab Kliinik.ee.

Uuringu valim koosnes 9014 noorest vanuses 8–21 aastat. Leiti, et ükskõik millise peavaluga lastel, kuid eelkõige migreeniga lastel esineb rohkem neuroloogilisi probleeme.

Epilepsia on neist suurim,” sõnas dr Lateef ja lisas, et peavalu ning epilepsia vaheline seos võib olla põhjuslik, näiteks haigushoogude ravimid, mis toovad kaasa peavalu, või võib neil kahel probleemil olla sama põhjus.

Seotud lood:

Ka tikid (tõmblused) on peavaluga lapspatsientide hulgas suhteliselt levinud.

Samuti esines peavalu all kannatavatel lastel rohkem arenguhäireid, kaasa arvatud närvisüsteemi arenguga seotud tähelepanu puudulikkuse ja hüperaktiivsuse sündroomi.

Migreeniga lastel on teistega võrreldes enam kui kolm korda suurem tõenäosus mõne meeleoluhäire ja kaks korda suurem tõenäosus ärevuse tekkeks.

Peavaluga laste teiseks suuremaks kaasuvate häirete rühmaks on südameprobleemid. Lisaks tuvastati neil ka suurem hematoloogiliste haiguste risk.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare