Perearst: vaktsineerimisvastasus on samuti äri, sellel pole seost ökoeluviisiga

 (11)
Perearst: vaktsineerimisvastasus on samuti äri, sellel pole seost ökoeluviisiga
Foto on illustratiivneFoto: Andres Putting

Perearst Iris Koorti sõnul räägivad vaktsineerimisvastased tihti sellest, et vaktsiinitööstus on äri, kuid tegelikult on äriks muutnud ka vaktsiinivastane liikumine, sest see võimaldab kliinikutel näiteks veenda vanemaid tellima oma laste tervise uurimiseks kalleid uuringuid.

"Meie ühiskondlik mälu on üsna lühike ja ilmselt pole meie vanavanemad meile rääkinud mida tähendab üks suur epideemia, mille käigus sajad lapsed surevad läkaköhasse või leetritesse," rääkis Koort ERR-ile ning lisas, et vaktsineerimisvastast liikumist seostatakse ekslikult nn ökoeluviisiga.

"Kõik kunagised vaktsiini ohtlikkusega seotud müüdid on tegelikult ammu kummutatud ja tänapäeva vaktsiinid on ohutud, aga negatiivsed müüdid elavad edasi, mitmekordistuvad, neid levitatakse ja paraku on ka vaktsineerimisvastasus äri," rääkis ta.

Kui vaktsiinivastased räägivad sellest, et vaktsiinitööstus on äri, siis samasugune äri on tegelikult ka vaktsineerimisvastasus: on olemas terveid kliinikuid, mis nn "eriuuringutega" üritavad vanematele selgeks teha, et nende laste kunagine raske haigus on tingitud just vaktsineerimisest.

"Tänu sellele, et maailm on tänu lennuliiklusele hästi väikseks jäänud, ei tea me iial, millal lastehalvatus (Lähis-Ida konfliktipiirkondadest - toim) meile jõuab," tõdes arst.

Podcastid
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare