Kuigi ministeerium ei ole epideemiat veel välja kuulutanud näitab perearstikeskustes toimuv, et inimesed on mures ja vajavad rohkem infot ning selgemaid vastuseid.

Eraldi gripipolikliiniku loomine looks selgema süsteemi vaktsineerimise ning gripiga seonduvate küsimuste suunamiseks. Sarnasteks lahendusteks on riik loonud võimalused ka naaberriikides.

Gripipolikliinik lahendaks epideemia-aegsed kitsaskohad ja võimaldaks kiirelt ning efektiivselt vaadata läbi gripikahtlusega haigeid. Kuna perearstikeskustes ei ole võimalik isoleerida eraldi ruumidesse gripikahtlaseid ja igapäevaseid pöördujaid, pakuksid suuremates maakonnakeskustes ja linnades olevad kriisipolikliinikud selleks lahenduse. Sinna saaksid ilma ette registreerimata pöörduda kõik, kellel on oletatav H1N1 gripi sümptomaatika. Tervete vaktsineerimine toimuks endiselt perearstikeskustes.

Vajadusel saaks arstlikku läbivaatust ja kiirteste tehes selekteerida patsiendid, kes võivad jätkata ravi kodus, need, kes vajaksid antibiootikumi või Tamiflud ja need, kes vajaksid kiiret haiglaravi. Sellisel viisil ei kannataks samaaegne plaaniline töö perearstikeskustes, kus talveperioodil on pöördujate hulk väga suur. Eesti Perearstide Selts arvab, et sellises keskuses võiks töötada perearsti ja kahe õe meeskond, samuti saaks rakendada abiks ka arsti- ja õeüliõpilasi või residente.