Uus uuring tõestab: niisked beebisalvrätid teevad imikule pöördumatut kahju


Uus uuring tõestab: niisked beebisalvrätid teevad imikule pöördumatut kahju
Foto: Shutterstock

Niisked salvrätid on küll väga mugavad kasutada, kuid lõhuvad beebi õrna naha tasakaalu ja muudab naha karmidele kemikaalidele vastuvõtlikumaks. Tagajärjeks võivad olla nahaprobleemid ja isegi toiduallergiad, vahendab Scary Mommy.

Uurijad selgitasid, et kui niiske salvräti jääke beebi nahalt maha ei pesta (mida tavaliselt ju ei tehtagi), muutub nahk selles piirkonnas vastuvõtlikumaks teistele kodus kasutatavatele kemikaalidele (pesuvahendid, puhastusvahendid jne). Niiske salvrätik pühib koos piss-kakaga maha ka naha loomuliku kaitsekihi ja naturaalse rasu ning mürgistel kemikaalidel on otsetee beebi organismi.

Eriti kehtib see nende laste puhul, kel on juba geneetilised eeldused allergia tekkeks.

Uuringu tulemused selgitavad ka seda, miks on viimase kahekümne aasta jooksul järsult tõusnud nahaprobleemide ja toiduallergiate ilmnemine.

Hiirtega tehtud katsete käigus selgitati välja seos allergiate ja beebisalvrättide vahel. Hiirte nahale kanti vahuainet ainet nimega sodium lauryl sulphate ehk SLS, mis on väga levinud koostisaine nii beebisalvrättides kui teistes kosmeetikatoodetes ja mida loodusliku kosmeetika pooldajad iga hinna eest vältida soovitavad. Loe siit: Tuletame meelde: neid koostisosasid ei tohi sinu kosmeetikatoodetes olla!

Seotud lood:

Hiiri pesti selle vahendiga 2-3 nädalat ning seejärel anti neile tavalisemaid allergeene nagu pähklid ja muna. Nendel kehapiirkondadel, mis oli SLSiga kokku puutunud, tekkis hiirtel lööve, samuti tekkisid neil allergilised reaktsioonid ja isegi anafülaktiline šokk.

Sellest järeldasid teadlased, et niisketel beebilappidel võib olla inimkehale sarnane mõju.

Järelikult tuleb tagasi pöörduda vana hea pesemise juurde ning mugavaid beebilappe kasutada ainult äärmisel hädavajadusel. Ja ka siis tuleks hiljem lapi jäägid nahalt maha pesta.

Õnneks enamikes meil müüdavates beebilappides SLSi sees pole, aga igaks juhuks kontrolli alati siiski üle!

Podcastid
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare