Eesti pereema soovitab: 10 sihtkohta, kuhu lastega 2017. aastal reisida


Eesti pereema soovitab: 10 sihtkohta, kuhu lastega 2017. aastal reisida
Foto: Shutterstock

Kui Sinu pere on reisihimuline, siis oled juba kindlasti mõelnud, kuhu võiks sel aastal perega reisida. Lastega reisimisest rääkiv blogi happylittletraveller.com toob välja 10 parimat perereiside sihtkohta ja põhjused, miks just 2017 on parim aeg lastega neid paiku külastada.

happylittletraveller.com on inglisekeelne reisiblogi, mille autoriks on kahe lapse ema Janika Ritson, kes on lastega koos reisinud juba seitse aastat. Reisisellid Säde (7) ja Pärtel (2) on oma vanematega koos ringi rännanud sünnist saadik ja külastanud muuhulgas selliseid eksootilisi sihtkohti nagu Sri Lanka ja Barbados, käinud paljudes Euroopa sihtkohtades ning muidugi ka mööda kodumaad ringi rännanud.


1. Kanada

Loe veel

Seotud lood:

47 Kanada rahvusparki on 2017. aastal külastajatele tasuta. Sissepääsu saab registreerida internetis. Foto: Maur Mere

Kanada troonib sel aastal pea kõigi suurte reisiportaalide sihtkohasoovituste edetabeli tipus. Põhjus selleks on lihtne — kanadalased tähistavad 2017. aastal oma riigi 150. sünnipäeva ja selle puhul tehakse kingitusi ka riiki tulevatele turistidele. Nimelt on kõik Kanada rahvuspargid, ajaloolised paigad ja merekaitsealad läbi aasta tasuta sissepääsuga.

Kui matk metsikus ürglooduses koos perega kõlab ahvatlevalt, siis on just nüüd õige aeg Kanadasse reisimiseks. Tasuta sissepääsu 47 rahvuspargi ja kaitseala külastamiseks saab registreerida siin.


2. Montenegro

Foto: Shutterstock

Tivati, Montenegro

Lend Kanadasse jääb liiga kaugeks ja lastel pole veel jaksu pikemaid matku ette võtta? Põnevaid uusi perepuhkuse sihtkohti võib avastada ka hoopis lähemal. Mõntenegro on paljude Eesti reisijate jaoks veel avastamata maa, aga sobib perereisideks ideaalselt. Seal on majesteetlik loodus, kõrged mäed ja palju põnevat avastamist nii looduse- kui ka ajaloohuvilistele ränduritele.

Mõnusaks linna- või rannapuhkuseks paki pere kokku ja lennake Aadria mere äärde. Tivati-nimelisest kuurortlinnakesest leiab mõnusa valiku hotelle, sõbralikud kohalikud ja kõik muu kuumaks ja lõõgastavaks perepuhkuseks vajaliku. Tallinnast väljuvad suvehooajal Montenegrosse pakettreiside otselennud, aga muidugi tasub sinna ka liinilendudega sõita, sest nii on puhkus autentsem.

3. Dubai ja Abu Dhabi

Sheikh Zayedi suur mošee Abu Dhabis. Foto: http://happylittletraveller.com

Araabia Ühendemiraadid on päikesereiside sihtkohana populaarsust kogunud juba mitme aasta jooksul. Dubaisse on Helsingist vaid 6 lennutundi, seal sirab kogu talve jooksul mõnus kuum päike ja Araabia kultuur on oi kui kirev. Eelkõige tõmbab Dubai neid reisijaid, kes loodusest väga ei hooli, aga kes naudivad kuuma puhkust linnas, kus kõik on uhkem, võimsam, suurem, kõrgem ja suursugusem kui kusagil mujal maailmas.

Eelmise aasta lõpust alates meelitab lastega peresid Dubaisse aga veel üks maailma suurim põhjus — hiiglaslik teema- ja lõbustuspark Dubai Parks and Resorts koosneb Legolandist, Bollywoodist, tohutusuurest vee- ja lõbustusmaailmast ja seegi pole veel kindlasti kõik. Tuleb tunnistada, et see pole just esimene koht, kuhu reisimisest ma unistaksin, aga lapsed muidugi nii ei arva. Nii et vaadake videot ja otsustage ise.

Võimsaid vaatamisväärsusi naudivad AÜE-s aga kindlasti ka vanemad. Dubaist tunnise autosõidu kaugusel asuva naaberemiraadi Abu Dhabi kuulsaimat vaatamisväärsust Sheikh Zayedi suurt mošeed tasub kindlasti külastada. Minge päikeseloojangul, kui vaade roosakates toonides õhtupäikeses kumavale hiiglaslikule pühamule on lihtsalt imeline, kuid arvestage sellega, et mošeesse sisenemiseks tuleb end siivsalt peanupust kuni varbaotsani kinni katta. Eelkõige kehtib see muidugi naisterahvaste kohta.


Vaade maailma kõrgeima ehitise Dubai torni Burj Khalifa vaateplatvormilt. Foto: http://happylittletraveller.com

4. Kreeka

Herodes Atticus'e amfiteater. Foto: http://happylittletraveller.com

Kreeka suudab oma väärikast vanusest hoolimata pidevalt millegi uuega üllatada. 2017. aastal turundab Kreeka pealinn Ateena end moodsa kunsti mekana. Näiteks avati seal hiljuti modernne Stavros Niarchose Sihtasutuse Kultuurikeskus, kus asuvad nii rahvusooper kui ka -raamatukogu.

Väiksemate lastega peredele liiga esindluslikku käitumist ja kultuurset puhkamist eeldavat meelelahutust siiski ei soovitaks. Kindlasti võiks aga üheskoos lastega Acropolise templivaremeid avastama minna ja sõita pealinnast välja päris Kreeka elu avastama.

Kreekal on 6000 saart ja oma lemmiku leiavad kindlasti kõik. Eelmisel aastal avastasime meie perega väikest võrratut paika nimega Hydra (Ydra) saar, kus autode asemel sõidetakse ringi eeslil või paaditaksoga. Hydra elanikud elavad oma teistmoodi väikesaare elu ja sõnadesse seda panna oleks sama keeruline, kui seletada välismaalastele meie oma Muhu maagiat. Kes aga retke Hydrale koos lastega plaani võtab, võiks kindlasti lugeda seda blogipostitust.