Energia avastuskeskus kutsub välku ja elektrit täis perepäevaleEnergia avastuskeskus kutsub välku ja elektrit täis perepäevale
Foto: Energia avastuskeskus

Laupäeval, 7. jaanuaril korraldab Energia avastuskeskus (Põhja pst 29, Tallinn) perepäeva ja toob külastajate ette kamaluga teaduskatseid, natuke hulljulget välguga mängimist ja kosmosereisi läbi talvise tähistaeva.

Perepäeva programmis on avastuskeskuse parimad palad, mida iga päev kogeda ei saa.

Kell 13 annab Energia avastuskeskuse legendaarne leiutaja Aare Baumer teadusteatri etenduse „Avasta elekter!", kus näitab muuseas, kuidas elektriga jäneseid joonistada. Kell 14 ajab ta selga raudrüü ja ronib, nagu üks kuulsusrikas rüütel kunagi, Faraday puuri välguga mängima. Närvikõdi ja hõrk osoonihõng on külastajatele garanteeritud!

Kell 15 võtame teadusteatris kätte ja katsetame, kuidas panna talvekülma helisema. Samal ajal, kell 15 viib avastuskeskuse planetarist Tatiana Stomakhina (vene keeles) ja kell 16 planetarist Rauno Pilvik (eesti keeles) külastajad planetaariumis kosmosereisile, mille jooksul uurime lähemalt ka talvist tähistaevast.

Juhul, kui sa pole veel avastuskeskuse staatikademonstratsioonil oma juukseid püsti ajanud, siis perepäeval on ka selleks väga hea võimalus kell 12 või 15.40.

Päeva jooksul on keskuses avatud ka hea naabri, restorani Korsten Armastus & Hea Toit pop-up kohvik, kohal on Näomaalingud OÜ kunstnik Silja Saareoks-Kaldre. Kella 13-15-ni õpetab huvilistele lõbusaid lauamänge Eesti tuntuim lauamängulooja Meelis Looveer. Pere pisimate päralt on looduse mitmekesisust tutvustav näitus „Arhitekt Ämblik ja Insener Mutt" ja mänguala.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare