Lapse jõulud haiglas — Doktor Kloun kirjutab naerurohtu ja teeb rõõmusüsti!


Lapse jõulud haiglas — Doktor Kloun kirjutab naerurohtu ja teeb rõõmusüsti!
Foto:Erakogu

Jõulude ajal soovid olla oma kõige kallimatega. Paraku peavad väga paljud lapsed oma jõulud veetma hoopis haiglas. Tihti on haiguslood keerulised ning lapsed peavad haiglas ravil olema pikki nädalaid ja vahest isegi kuid. Haiglas olla ei meeldi kellelegi, seetõttu kulub iga positiivne emotsioon ja nali marjaks ära ning siinkohal tõttavadki appi Doktor Klounid.

Kes nad sellised on? Doktor Klounid on spetsiaalse väljaõppe saanud haiglaklounid, kes käivad haiglas lapsi rõõmustamas. Koos lastega mängitakse või õpitakse mustkunstitrikke, laule ja ka natuke klouniulakusi. Paljud pikaajaliselt haiglaravil olevad lapsed on saanud endale Doktor Klounide näol usaldatavad sõbrad ning mängukaaslased, kes jagavad neile rõõmu ja tähelepanu ning võimaldavad neil näha haiglakeskkonda rõõmsamana. Ka lapsevanemad, kes koos lapsega haiglas on, saavad positiivsest energiast ning lapse rõõmsast olekust jõudu ja jaksu juurde. Seetõttu on Doktor Klounide külastuspäevad haiglates väga oodatud.

Praeguseks hetkeks on Doktor Klounid Eestis tegutsenud 8 aastat. Alates tegevuse algusest 2007. aasta suvel kuni tänaseni on tänu Doktor Klounide visiitidele rõõmsamaks saanud ligikaudu 12 000 haigevoodis last. Tallinna Lastehaiglas ravitakse aastas enam kui 12 000 last ja Tartu lastekliinikus 4000 ja Narva Haiglas 1500 last. Doktor Klounide iganädalaste külastuste ideaal oleks kohtuda kõigi haiglasse sattunud lastega ning kirjutada neile naerurohtusid ja kinkida tervendav hea tuju. 

Seotud lood:

Kuna Doktor Klounid tegutsevad tänu eraisikute ja ettevõtete toetusele. Tänavu toetab oma heategevuskampaaniaga Doktor Klounide tegevust Tallinna Lastehaiglas, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikus, Maarjamõisa Haigla lasteosakondades ja Narva Haiglas Coca-Cola. 10 000 eurose annetuse  tulemusena plaanitakse 2015. aasta kevadel Tallinna Lastehaiglas Doktor Klounide visiitide arvu suurendada.

Kui ka Sina tahad Doktor Klounide tegevusele kaasa aidata, siis oma annetuse saad teha SIIN!

Podcastid
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare