Loe koos lapsega| Kuidas Jette ühe päevaga terveks sai ehk Urmel Tervisepisiku imetegu


Loe koos lapsega| Kuidas Jette ühe päevaga terveks sai ehk Urmel Tervisepisiku imetegu
Illustratsioon: Tallinna Lastehaigla Toetusfond

„Kõige vastikum asi, mis ühe targa ja nutika lapsega juhtuda saab, on jääda haigeks,” mõtles Jette, kui ta juba mitmendat korda sel õppeaastal ei saanud kooli minna, sest kurk oli valus ja palavik pures.

Loomulikult ei ärritanud teda see, et koolitükid, mida ta oli usinalt õppinud või ka õppimata jätnud, jäid vastamata, vaid hoopis asjaolu, et tal polnud nüüd võimalik õhtul kooliõdedega kinno minna. Rääkimata kohustuslikust popkornist, mida emme süüa ei luba, kuid mis maitseb kohe hullult hästi.

Jette issi targutas alailma: Kas võtad rohtu või mitte, sama kaua kulub terveks saamiseks ikka. Ei võta rohtu, läheb nädal ära. Võtad rohtu, saad seitsme päevaga hakkama.” Ometi oli Jette peas valminud plaan, kuidas õhtuks terveks saada. Ta mäletas, et ta sõbranna ja klassiõde Birgitta oli appi kutsunud Urmel Tervisepisiku. Urmel Tervisepisik oli Birgittale öelnud: Sa oled haige täpselt nii kaua, kui ise tahad. Tahad olla pikalt haige, oledki. Tahad terveks saada, saadki. Pead lihtsalt sättima oma mõtted vastavalt, ja kõik, mida sa oma mõtetes usud, lähebki täide.” Urmel Tervisepisik pakatas elurõõmust. Ta oli kogu aeg heas tujus ja naeratas, isegi kui ta pidi kellelegi ütlema, et too on rumal või lausa loll, kuna ei oska oma tahtmisi juhtida.

Seotud lood:

Tervisepisikul oli ka õde Elurõõmunakkus ning vend Õnnepisik. Jette uskus, et kui ta kõigi kolmega tuttavaks saab, siis paraneb ta kindlasti kiiremini, kui issi uskus. Ta helistas Birgittale ning palus, et too annaks talle Urmel Tervisepisiku mobiilinumbri. Tal ei ole moblat,” teatas Birgitta. Aga seda ma tean, et ta kasutab Facebooki. Kirjuta talle privas.” Jette tegigi seda. Urmel Tervisepisik vastas kohe: Sa tahad terveks saada? Ohoo, sellist last pole ma varem kohanud! Enamik unistab, et nad saaksid veel natukene haiged olla, kas või ühe päeva! Kodus olla on ju niiiiiii mõnna! Aga kui sa ilusti palud, ma räägin oma õe Elurõõmunakkuse ja venna Õnnepisikuga. Vaatame, mida teha saab!”

Loe veel

Kümne minuti pärast oli Jettel palavik läinud. Kurk ei valutanud enam üldse. Kell oli umbes 17.00. Emme, ma olen täiesti terve!” kiitles Jette. Ma ei usu seda,” vastas emme. Jette tõi jooksuga kraadiklaasi. Palavik oligi läinud. Emme vaatas ka Jette kurku – punetust polnud enam. Ime oli sündinud. Jette jõudis jooksuga kinno, kahmas kaks pakki popkorni ja teatas sõbrannadele: Birgittal oli õigus! Urmel Tervisepisik on imemees! Ta pole üksipäini kõikvõimas, kuid koos oma õe Elurõõmunakkuse ning venna Õnnepisikuga küll. Sellise perekonnaga sõber olla on puhas lotovõit!” Kõik Jette kooliõed kutsusid Urmel Tervisepisiku endale Facebookis sõbraks. Urmel Tervisepisiku 5000 sõbra limiit sai sellel õhtul täis. Terve olla on ikka väga lahe,” käis Jettel peast läbi. Eriti pärast koolipäeva lõppu!”

Urmelite muinasjutud ilmuvad aasta jooksul iga kuu ajakirjas Pere ja Laps ning 2018. aasta lõpuks kogutakse kõik lood raamatukaante vahele. Lisaks heategevusprojektis osalevatele tuntud inimestele kutsutakse kõiki kirjutamishuvilisi saatma oma Urmelite muinasjutt e-posti aadressile toetusfond@lastehaigla.ee. Loo pikkus võiks olla üks A4 lehekülg. Parimad lood avaldatakse portaalis http://perejalaps.delfi.ee/. Raamatu tulud antakse Tallinna Lastehaigla Toetusfondile.

Loe rohkem Urmelite kohta: http://www.toetusfond.ee/urmelid

SA Tallinna Lastehaigla Toetusfond (www.toetusfond.ee) on heategevusfond, mille eesmärgiks on aidata kaasa igati lastesõbraliku haigla kujundamisele ja parima võimaliku meditsiinilise abi toomisele Tallinna Lastehaiglasse ning muuta ühiskonna suhtumist lastesse ja laste, eriti haigete laste probleemidesse. Tallinna Lastehaigla Toetusfond tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat.

PK küsitlus
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare