See on ju elementaarne!? Jah, kuid paljud noored suudavad jätta nõud peale pesemist üpris räpaseks.
Raha väärtuse tundmine
Lastel on raske teha vahet sellel, mida nad tahavad ja mida päriselt vajavad. Kaasa oma lapsed pere eelarve koostamisse, lähenedes väikeste lastega mänguliselt ning arvestades vanust, minnes järjest keerulisemaks.
Oma riiete pesemine
"Pesumasin käib siit nupust tööle, viska riided sisse!" Raha ja närvide kokkuhoidmise mõttes oleks mõistlik rääkida ka pesemistemperatuurist ja värvide kokkusobimisest.
Orienteerumine
Mida küll teha, kui telefoni aku on tühi ja Google Maps'i ei saa kasutada? Järjest rohkem inimesi sõltub punktist A punkti B minekul erinevatest nutiseadmetest. Paanika on äraeksimisel kerge tekkima. Kaasa terve pere sportlikusse liikumisse, õppides tundma tänavate nimesid ning õppige selgeks tee kooli ja poodi.
Taimede eest hoolitsemine
"Ma tahan koera, kassi, hamstrit, hobust..." Jah, lemmiklooma võtmine on tore. Enamik lapsi tüdineb looma hoolitsemisest kiiresti ning sina said endale järjekordse kohustuse. Muretsege kõigepealt lapsele meeldiv lill, mis on täielikult tema vastutusel.
Söögi tegemine
Keegi ei oota lapselt 3-käigulist gurmeeõhtusööki. Kuid mida varem kaasata lapsed lihtsate toitude valmistamise protsessi, seda parem. Miks mitte lasta tal sibulat ja küüslauku hakkida ning taigent segada? See on ajakulukas, kuid lapse arengu jaoks hindamatu väärtusega.
Koristamine
Alguses tekitavad lapsed rohkem segadust kui korda, kuid tõeline rõõm vanemate aitamisest aitab tulevikus kindlasti kaasa iseseisvale koristamisele.
Telefoniga rääkimine
Paljude täiskasvanute jaoks on see hirmus ning seda soovitakse vajadusel vältida. Enamikele lastele meeldib telefonihelinat kuuldes kohe vastu võtta ning rõõmsalt "halloo!" karjuda. Teise inimese jutu kuulamise ning sealt vajaliku informatsiooni välja noppimise saab muuta lõbusaks mänguks.
Allikas: Parent24