Viis lihtsat soovitust, kuidas kodu korras hoida


Viis lihtsat soovitust, kuidas kodu korras hoida
Foto: Shutterstock

Kui ümbrus segamini, siis pea segamini! Segamini ka mõtted ja tuju paha. Anname viis nõuannet, kuidas teha nii, et kõik pereliikmed end kodus hästi ja stressivabalt tunneksid.

Meie heaolule on tähtis, milline on meie ümbrus. Kui ümberringi valitsebsegadus, tekitab see tõenäoliselt stressi. Kui oleme stressis, võib ajus valitseda kaos. Siis on meil veelgi suurem vajadus, et ümbritsev keskkond oleks puhas ja korras. Kuidas seda saavutada?

Mitte liiga palju asju

Korja kokku üleliigsed asjad, ka voodi ja diivani alt ning ukse tagant. Asjaolu, et sa neid ei näe, ei anna sulle meelerahu, tead ikka, et segadus on alles.

Korista riidekapid

Kapiuksi avades peaks kõik olema kiiresti leitav. Looge asjade hoidmiseks ühesugune süsteem.

Lao virna, riputa, paiguta või sea kindlasse süsteemi

Milline joon jääb toas domineerima? Kõik, mis sa seinale riputad, nagu maalid, riiulid ja muu selline, peaks seostuma mööbli või muu lähedalasuvaga. Vastasel juhul jääb tunne, nagu hõljuksid need vabalt seinal ja „elaksid oma elu”.

Kodu muutmine peab olema tore

Võta ette üks tuba korraga, uuri seda, liiguta mööblit ja vaata, kuidas tundub. Vali välja ja anna endale aega muutusega harjuda. Kui teid on mitu, siis arutlege, mis teile meeldiks, sest kõik peavad end hästi tundma!

Seotud lood:

Ka kompromissi otsides on alati võimalik jõuda hea lahenduseni.

Allikas: “Ela hetkes, stressa vähem”

Podcastid
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare