25 väga kasulikku nõuannet värsketele vanematele, mis aitavad last paremini kasvatada ja endal tervet mõistust säilitada


25 väga kasulikku nõuannet värsketele vanematele, mis aitavad last paremini kasvatada ja endal tervet mõistust säilitada
Foto:Scanpix/PantherMedia

Ükski arst, ema ega tädi ei oska sulle titega ja temaga kaasnevaga toime tulemiseks paremat nõu anda kui vanemad, kes on just praegu ise samasuguses olukorras. Siin on BBC lugejate parimad ja nutikaimad soovitused, mis aitavad sul need esimesed kõige keerulisemad kuud vastu pidada.

Foto:Scanpix/PantherMedia

1. Raseduse ajal kinnitad endale, et teie küll oma elu beebi järgi sättima ei hakka nagu teie sõbrad ja sõbrannad, oh ei! Beebi sööb ja magab nii, nagu teile sobib ja nii see jääbki! Kõik lapsevanemad üle kogu maailma võivad teile kinnitada, et nii see päris kindlasti olema ei saa.

2. Järgmised kaks aastat elad kui pidevas pohmellis. Sellega ei saa võidelda, parem lepi kohe. Varsti läheb paremaks. Ära kuula neid, kes õpetavad, et beebi peab iga päev ärkama kell 8.50 ja magama minema kell 12.30 täpselt. Kuula oma beebit, õpi tundma tema soove ja päevarütmi ja mine sellega kaasa, nii on sul lihtsam seda kestvat pohmellitunnet taluda.

3. Unusta ära kõik raudsed reeglid, mida sa endale ja oma lapsele teie tulevikku ette kujutades seadsid. Näiteks see, et SINU laps magab ainult oma voodis, ei saa iialgi lutti, ei vaata kunagi telekat, ei loobi küpsiseid külaliste käekottidesse, ei lähe kunagi poriste pükstega lasteaeda, su elamine on alati perfektselt korras ja soe toit laual jne. Kui sellistest mõtetest loobud, saad oma last ka tegelikult tundma õppida, teda tingimusteta armastada ja mõista, et ta on parim asi su elus.

4. Ära põe asjade pärast, mis tegelikult pole olulised. Kuni sina ja su laps olete enam-vähem puhastes riietes, terved, söönud ja rõõmsad, on kõik hästi ja sa teed oma tööd lapsevanemana kenasti. Suva need makaronid köögilaua all või plekk diivanil.

5. Kaks kõige tähtsamat asja, mida värske lapsevanem peab meeles pidama: a) kõigil on lubatud vigu teha, ka sul; b) investeeri pesukuivatisse!