Doktor Klounid on erilised ka arstide jaoks

 (1)
Doktor Klounid on erilised ka arstide jaoks
Foto:Erakogu

Kohtume Tallinna lastehaigla onko-hematoloogia osakonna juhi dr. Kadri Saksaga, et rääkida Doktor Klounidest. Teel meie vestlusruumi peatavad doktorit mitmed vanemad, et ikka oma lapse tervisest rääkida. Dr. Saksal jätkub aega kõigi jaoks, kindla, kuid samas väga rahustava häälega jagab ta nõuandeid ja kordab pidevalt, et usku ei tohi kaotada.

Palun dr. Saksal meenutada, millal ta esimest korda Doktor Klounidega kohtus. „Ma tõesti ei mäleta, aga üle 10 aasta tagasi kindlasti. Esimest korda ma ei puutunud kokku Eesti Doktor Klounidega, vaid see pidi olema kas Soomes või Taanis. Meil on head sidemed oma põhjanaabritega ja Doktor Klounid töötavad ka nende juures, mõnes suuremas keskuses lausa igapäevaselt. Nad on hästi toredad ja mul on tohutult hea meel, et nad ka meil olemas on."

Dr. Saksa sõnul on rõõmuprojekte haiglates väga vaja ning õnneks tuleb neid järjest juurde. Kuid ta manitseb, et selliste emotsionaalsete projektide puhul on oluline jälgida, et konkreetne projekt õigesse kohta suunatakse, sest iga projekt ei sobi igale poole ja eriti sensitiivsed on just tervisega seotud probleemid. „Tervisel on meie elus väga oluline osa ja kui sellega on probleem, siis ole sa täiskasvanud, laps või lapsevanem, see on igal juhul mure. Kui sellisel hetkel viiakse muremõtted kasvõi natukeseks ajaks eemale, siis on see igati tervistav. Doktor Klounide rõõm ja naer sobib küll igasse haiglasse, sest nad oskavad hetkest just positiivse momendi välja tuua," sõnas ta.

Seotud lood:

Tihtipeale on lastehaiglas suurim murekoorem just lapsevanemal, kes peab ise murega hakkama saama ning ka lapsel tuju üleval hoidma. Seetõttu on arstid vahest sättinud mõne lapse haiglapäeva just talle meeldiva lemmiku külastuspäevale, ka Doktor Klounide neljapäevale. „Tegelikult on mul ka endal alati hea meel neid näha, sest arsti elukutse võib vahest väga raske olla ja ka mul endal on vaja positiivset emotsiooni, et edasi minna. Seetõttu on Doktor Klounide külastused erilised ka arstide jaoks."

Loe veel

Kuna Tallinna Lastehaigla Toetusfond ja Tartu Lastefond ei ole siiani Doktor Klouni projekti toetanud, siis on kõigi inimeste abi suureks toeks. Sellel aastal on Doktor Klounidele appi tulnud Coca-Cola, kes oma jõulukampaaniaga toeks on. Rohkem infot kampaania kohta ning ka selle kohta, kuidas ise annetuse saab teha leiab siit http://www.coca-cola.ee/christmas.

Podcastid
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare