EKSPERIMENT | Fotograaf hoidis neli aastat kõik prügi alles

 (3)
EKSPERIMENT | Fotograaf hoidis neli aastat kõik prügi alles
Shutterstock

Kas oled mõelnud kui palju igapäevaselt prügi tekitad? Võib-olla ei tundu see kogus suur, sest viid prügi tihti välja ja mis see kilekotike päevas siis ära ei ole. Samas tekitab aga iga inimene prügi ja kokku teeb see meeletu hulga jäätmeid. Üks prantsuse fotograaf otsustas teha aga huvitava eksperimendi.

Fotograaf Antoine Repesse alustas 2011. aastal omamoodi eksperimenti. Ta otsustas, et ei viska neli aastat mitte ühtegi nii-öelda taastöödeldavat asja ära ehk kogu prügi, mis majapidamises tekkis, jäi sinna alles. Neli aastat hiljem sai ta oma katsest teha fotoseeria, tõestamaks, et keskmine inimene tekitab meeletult jäätmeid.

Nelja aasta jooksul kogunes fotograafile 70 kuupmeetri jagu jäätmeid. Seal oli näiteks 1600 piimapudelit, 4800 tühja WC-paberi rulli ja umbes 800 kg vanu ajalehti. Andmaks oma fotodele aga veelgi võimsama ilme, otsustas fotograaf kõik jäätmed eraldi sorteerida. Ta sõnas, et soovis tekitada esteetilise dimensiooni oma tööst ja prügi sorteerimine annab hea efekti, luues samas ka midagi häirivat.

Oma fotoseeriaga loodab fotograaf anda oma panuse muutmaks maailma prügivabamaks ja julgustada inimesi rohkem taaskasutama. Samuti tekitab fotograafile muret kliimasoojenemine ja ta toob ka välja, kuidas igapäevaselt tunduvad need probleemid märkamatud. Inimestele öeldakse tihti, palju nad kulutavad ja sellele lisatakse mõni kaalunumber. Fotograaf Antoine Repesse soovis aga seda kõike jäädvustada, et panna inimesi mõtlema.

Seotud lood:

VAATA PILTE SIIT

Allikas: boredpanda.com

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare