Kõrgesse ikka jõudnud elukogenud inimeste soovitused: kuidas elada nii, et hiljem poleks valusalt kahju valesti elatud elu pärast

 (4)
Kõrgesse ikka jõudnud elukogenud inimeste soovitused: kuidas elada nii, et hiljem poleks valusalt kahju valesti elatud elu pärast
Foto:Scanpix/PantherMedia

Kiire pereelu ja töökohustused panevad oravana rattas rabelema, kuid masinaks muutudes võid unustada, et praegusel hetkel tehtud otsused ja valikud saadavad meid terve elu. Veel kümneid aastaid hiljem võime kahetseda, et ei julgenud või ei osanud enda sisemiste soovide järgi elada. Need on viis asja, mida elukogenud inimesed sul nooremana teha soovitavad, et pärast poleks piinavalt kahju tegematajätmiste pärast.

Vastu talve, kui kõik on hääbumas ja varjusurma vajumas, on ehk lihtsam korraks aeg maha võtta ja oma tegemisi pisut eemalt vaadata. Mida me iga päev teeme, milleks teeme, mida mõtleme ja millest unistame? Paljud elavad mõttega, et kannatan veel pisut ja siis — kunagi tulevikus — hakkan elama. Tegelikult see, mis on sinu elus just nüüd ja praegu, see ongi sinu elu.

Otsused, mis kunagi aastakümneid tagasi tehtud, võivad kummitama jääda alatiseks. Mis oleks, kui elaksid nagu filmis, kus võib minna tagasi teatud minevikuhetke ja oma eluvalikuid uuesti teha? Mida sa teeksid teisiti? Mida ütleksid teisiti hetkedel, mil öeldud sõnad muutsid sinu elu alatiseks?

Mida peaksid elamise õppetundidest teadma praegu, et elu loojangul ei oleks valusaid kahetsuse hetki? Ameerikas küsitleti üle 2000 seeniori selle kohta, mida nad inimese eluvalkute puhul kõige olulisemaks peavad. Need siin on elukogemustest sündinud soovitused:

Podcastid
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare