Kuidas iga tüli vaid viie sekundiga lõpetada

 (5)
Kuidas iga tüli vaid viie sekundiga lõpetada
Foto: Shutterstock

See algab alati nii süütult. Ta ei pannud nõusid masinasse. Ei toonud poest sinu lemmikjogurtit, ehkki seda temalt spetsiaalselt palusid. Või siis nähvas sulle midagi. Küsimus on selles, mida teed nüüd sina?

Juhtus, et ta vaatas teie ühise lemmiksarja järgmist osa ilma sinuta. Lubas lapsel koolist ilma põhjuseta koju jääda. Leppis midagi kokku ilma sinuga eelnevalt asja arutamata. Ja tüli hakkab kerima. Aga selle saab ka viie sekundiga lõpetada!
Kui tunned, et pinge hakkab kogunema ja vihahoog kasvama, sest sind on ju ometigi nii ebaõiglaselt koheldud, siis see ongi hetk, mil otsustad, kas tuleb partneriga suurem tüli või mitte.
Järgmine kord, kui tunned, et sul hakkab kasvava ärrituse pärast kõrvust auru välja ajama ja nüüd kohe lendab potilt kaas, siis võta hetk ja mõtle: "Kas see teema omab mingit tähtsust ka aasta pärast?"
Hiljuti viidi Waterloo Ülikoolis läbi uuring, milles paluti osalejail enne, kui hakata oma viha partneri peale välja valama, võtta hetk, et hinnata tüliküsimuse olulisust suuremas pildis . Tulemuseks oli, et paarid tülitsesid vähem ja kui see juhtuski, siis oldi valmis teineteisele hiljem kergemini andestama. Võtta väike paus enne, kui teisele oma viha ja pettumust süüdistavas vormis väljendad, on oluline ka sellepärast, et ka väga väikesest asjast alanud suure tüli käigus öeldakse teineteisele asju, mida on pärast väga raske tagasi võtta. Ja nii võivad tühised, kuid tüliks kasvavad nägelused, mis paaridele harjumuseks saanud, lõpuks ka lahkuminekuni viia.

Seotud lood:

Loe ka seda: Ma armastan oma meest, aga ta ajab mind tülitsedes hulluks

Ehk siis, head inimesed, tühjast pole mõtet tüli teha.

Allikas: sciencedaily.com

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare