Kuidas sa suhtes käitud, sõltub sellest, mitmenda lapsena oled sündinudKuidas sa suhtes käitud, sõltub sellest, mitmenda lapsena oled sündinud
Foto: Shutterstock

Muidugi sõltub sinu suhtekäitumine veel väga paljust muust, kuid ka sünnijärjekord mängib siin oma rolli selles, kuidas sa suhet lood ja mis sulle suhte hoidmise puhul takistuseks on.

Suhted.ee toob välja põhjused, mis võivad sinu jaoks suhte loomise ja suhtes olemise keerukaks muuta, sõltuvalt sellest, mitmenda lapsena oled sündinud.

Vanim laps
Vanim laps kaldub olema ambitsioonikas, võistlushimuline ja teistelt inimestelt väga palju ootama. Sa tahad, et kõike tehtaks nii nagu just sulle meeldib, lisaks ajal, mil just sulle sobib. Sa igatsed sisimas, et teised tantsiks alati sinu pilli järgi.

Lühidalt, su kompromissitu loomus loob sulle ebarealistlikke ja ebaõiglasi ootusi, mis mõjuvad teistele hirmutavalt ja eemaletõukavalt.

Sa leiad sobiva kaaslase, kui oskad oma ootused tasakaalu viia sellega, mida partner vajab, et enam või vähem rahul olla. Kompromissile minek on alguses kindlasti raske, aga muuda see mõlemale kergemaks süvitsi minevate vestluste teel kummagi vajaduste kohta.

Ei noorim ega vanim laps
Olles ei vanim laps ega pesamuna, oled harjunud jagama, paindlik olema ja pigem mitte tüli kiskuma. See on ühest küljest positiivne, sest sa ei lähe väga kergesti närvi, aga võib osutuda ka su Achilleuse kannaks. Nimelt eelistad kõike endasse koguda ja mitte rääkida mis vaevab, kuni mõõt täis saab ja sa ootamatult plahvatad või murdud.

Seotud lood:

Selline passiivsus ja enda tagasi hoidmine võivad viia ka ükskõiksuseni kõige suhtes, mistõttu sa ei hakka elus ka meeldivate asjade nimel pingutama ega avalda inimestele oma sümpaatiat.

Sa leiad sobiva kaaslase, kui sinus tekib julgus enda eest seista — mitte enda tahte pealesurumises, vaid valmiduses öelda, mida sa tunned ja tahad. Suhtes pead õppima end selgemalt väljenduma, mitte oma soove ja vajadusi alla suruma ja ka partnerile selgelt teada andma, et hoolid temast.

Noorim laps
Sa oled intensiivne, surud end peale ja paljud märgivad, et sinuga on raske. sul on suhet luua keeruline, sest — lühidalt — sa ei võta end kokku. Tahad kõike proovida, kõike teha ja kõikjal olla, ja alati kohekohekohe! Aga teise inimese jaoks siin ja praegu kohal olla on sulle tavaliselt pingutav.

Loe veel

Selline impulsiivsus ja lendlev loomus ei aita sul kergesti sobivaid partnereid leida ega suhet hoida, sest kui kohe hetkega kõike ei saa, liigud tihtipeale juba järgmise huviobjekti juurde.

Sa leiad sobiva kaaslase, kui õpid kannatlikum olema ja ennast pausima, et kaaslast järele oodata. Natuke aeglasem tempo pole surmaotsus, kõik ei liigu sinuga samal kiirusel.

Sa oled üks kaksikutest
Sa oled harjunud, et sinu kõrval on juba maast-madalast keegi, kes sinust alati aru saab ja sinuga samal lainel püsib. Seetõttu on sul tekkinud ka eeldus, et teised oskavad sinu sees toimuvat ise lugeda, mis on muidugi vale.

Keegi ei saa sinuga vaimselt ilma suurte pingutusteta nii lähedane olla nagu su kaksik ja kui sa seda ootad, siis peletad võimalikke partnereid eemale, sest mõjud kättesaamatult ja ligipääsmatult.

Sa leiad sobiva kaaslase ja suudad suhet hoida, kui õpid end avama, oma soove ja vajadusi väljendama, mitte eeldama, et kui teine inimene neid automaatselt ei täida, siis ta ei tahagi seda teha. Teised ei tea, mida mõtled ja mida neilt ootad.

Ainuke laps
Oled mõnikord liiga jonnakas ja keeruline ega oska eriti enda omast erinevaid vaatenurki näha ega oma vigu tunnistada. Sa pigem süüdistad teisi kui otsid vigu endas. Teistel on sinuga raske lähedane olla, sest hoiad emotsionaalselt eemale ja ei lase kergesti ligi.

Sa leiad sobiva kaaslase ja õpid suhet hoidma, kui õpid teiste vajadusi austama, neid vahel isegi enda omadest tähtsamaks seadma ja ennast objektiivsemalt vaatlema. Kui lahendad probleeme ainult sinu poole suunatud kriitikat eirates või teisi süüdistades, siis pole head nahka loota.

Põnevat lugemist selle kohta, kuidas sünnijärjekord sinu iseloomu mõjutab, leiad SIIT!

Kui soovid veel suhete kohta lugeda, siis vaata Suhted.ee

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare