Neli hullu dieeti, mis kindlasti rikuvad su tervise

 (1)
Neli hullu dieeti, mis kindlasti rikuvad su tervise
Shutterstock

Maailmas levib palju hullumeelseid kaalulangetamise ideid. Tundub, et inimesed ei põrku kergema kaalu nimel millegi ees tagasi ja iga napakas mõte leiab ikkagi kellegi poolt järgimist. Women´sHealth järjestas 10 kõige halvemat dieeti, valisime välja neist neli ekstreemsemat.

Õhudiiet
"Selle asemel, et oma isudele alla anda, hoiad tühja kahvlit suu ees ja kujutad ette, et sööd kaloririkast toitu," kommenteerib dieedi autor. Suuremal osal inimestel on kerge mõista, miks see dieet kuulub hullu idee alla. See reklaamib söömishäireid, kuna soovituse järgi käituval inimesel väheneb drastiliselt omastatav kalorite arv. Selline „dieet“ on tõsine oht tervisele, sest alandab metabolismi ehk ainevahetust, põhjustades hoopis lihasmassi vähenemist. Lisaks pärsib see hiljem keha võimet tunda täiskõhutunnet ja vastupidiselt loodetule inimene aina sööb ja sööb.

Paelussi dieet

See dieet eeldab paelussiga nakatumist. Lootuses, et parasiit seedib sinu asemel söödud kalorid. Idee levitaja loodab, et lõpuks lahkub uss seedetrakti kaudu kehast. Nõustudes siiski, et tegu on parasiidiga ja sellest võib olla hiljem väga raske lahti saada. Eriti ohtlikuks teeb sellise kaalulangetamise mõtte, et ussiga nakatumisel pole mingit garantiid, et parasiit ei kahjusta inimese teisi organeid, mis omakorda tekitada raskeid tüsistusi: nõrkust, peavalu, kõhulahtisust ja iiveldust.

Seotud lood:

Savidieet
Osad kuulsused on proovinud dieeti, kus klaasis vees lahustatakse savi, mis väidetavalt puhastab soolestikku ja alandab näljatunnet. Ka see dieet võib osutuda ohtlikuks, sest regulaarne savi söömine võib kahjustada seedeorganite sisemisi kihte. Savi viib toitained organismist välja, pärssides tähtsate mineraalainete omastamist.

Beebitoidu dieet
Idee autor väidab, et beebitoidu toitained on puhtad puu- ja juurviljad ja liha. Tegelikult puuduvad vähimatki tõestused, et kaal peaks beebitoitu tarbides vähenema. Sellele lisandub fakt, et beebitoidudieet pole jätkusuutlik - kui toit on vedeliku kujul, ei teki kehal täiskõhu tunnet. Mis tähendab, et tunned ennast näljasena isegi siis, kui oled tarbinud ära piisaval hulgal kaloreid.