Õnneliku suhte retsept on tegelikult lihtne


Õnneliku suhte retsept on tegelikult lihtne
Foto: Shutterstock

Teil võib olla küll hea keemia ja parimad kavatsused, kuid tugevaimas suhtes võtavad mõlemad osapooled iga päev teineteise jaoks aega. Armastusega tuleb tegeleda teadlikult ja regulaarselt. Hea suhe pole midagi, millesse sa lihtsalt satud.

Raamatu “Ela hetkes, stressa vähem” autorid Mats ja Susan Billmark jagavad soovitusi hea suhte kestmiseks.

Paljud paarid otsivad õnneliku suhte retsepti. Tegelikult on see lihtne:

 • Pühenda kaaslasele kogu oma tähelepanu! Et suhe toimiks, peate mõlemad olema selles kohal. Näita kaaslase vastu üles austust sellega, et temaga koos olles ei lase sa ühelgi teisel asjal oma tähelepanu kõrvale juhtida.

 • Paku armastavaid puudutusi! Inimestel on erinev arusaam sellest, kui oluline on suhtes seksuaalelu. Kindel võib olla aga selles, et väga suurt rolli mängivad lähedus ja armastavad puudutused. Mida te täpselt teete, ei mängi mingit rolli, peaasi, et seda teete. End füüsiliselt sidudes kinnitate oma erilist sidet sügavamal tasandil.

 • Jätka suuremeelsusega! Avaldage armastust ja hoolige teineteisest samamoodi nagu suhte alguses.

 • Kooskõlastage omavahel — lihtsalt igaks juhuks. Hõivatud paarid võivad langeda sellesse lõksu, et suhtlevad ainult siis, kui lapsel on vaja minna arsti juurde, arved vajavad maksmist või on vaja minna poodi ja valmistada õhtusöök. Õnnelikud paarid helistavad ja saadavad sõnumeid lihtsalt niisama …

 • Flirdi oma kaaslasega! Ükskõik kui kaua te juba koos olete olnud, jätka komplimentide tegemist, pööra tähelepanu uuele soengule, riiete valikule või lihtsalt naerata kaaslasele mõnikord flirtivalt.

 • Töötage millegi kallal koos. Ühine ettevõtmine tugevdab suhet. Õnnelik paar oskab teha meeskonnatööd.

  Loe veel

 • Lõbutsege! Ärge võtke elu liiga tõsiselt. Paaril, kes oskab igapäevaelus koos naerda, on head eeldused tugeva suhte säilitamiseks.

 • Ole leplik! Ära unusta vabandada. Mossitamine mürgitab kõiki me ümber. Vabandus kasvatab meid inimesena.

 • Toeta kaaslase lootusi ja unistusi! Hooli kaaslase unistustest, lootustest ja plaanidest. See ongi armastus!

Üks hiljutine teadusuuring näitab, et paaridele, kes hoiavad kokku ka aastate möödudes, on ühine see, et nad on teineteise vastu suuremeelsed ja sõbralikud.

Allikas: “Ela hetkes, stressa vähem”

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare