Selleks, et te partneriga tõepoolest teineteist mõistaksite, tuleb ära õppida armastuse keel — viis soovitust!


Selleks, et te partneriga tõepoolest teineteist mõistaksite, tuleb ära õppida armastuse keel — viis soovitust!
Foto:Scanpix/PantherMedia

Kui kaks inimest kohtuvad ja armuvad, märkavad nad teineteises vaid häid ja erilisi omadusi — mis võluvad, tunduvad ainulaadsed ja mille eesmärk on siduda naine ja mees intensiivsete tundesidemetega ühte. Suhte algperioodi tunnete ja kire möll on paari elukaares asendamatu liim ning toetab kahe erineva isiksuse kooselu võimalikkust, valmisolekut kohaneda. Mõne aja pärast suhe aga muutub...

Kooselu edenedes eraldutakse vähehaaval teineteisest ning suhted hinnatakse ümber

Suhte sel perioodil on oluline oma tegelikest vajadustest rääkida ning ka teist tõeliselt kuulata ja mõista. Teineteise eripärade aktsepteerimine ning partnerite meeldivate joonte esiletõstmine võimaldavad paarisuhtel areneda teineteist tunnustavaks armastus-, partnerlus- ja sõprussuhteks, milles on ruumi nii eraldi olemiseks kui läheduseks ning milline eeldab valmisolekut enda muutmiseks partnerilt muutumise nõudmise asemel.

Aastad lähevad ning nagu kõik siin maailmas, on ka paarisuhe pidevas muutumises. Perre on sündinud laps(ed), oluline on töö, eneseteostus, olulise aja võtab igapäevane eluolu, ka erinevad mured, pettumused… paratamatult on paarisuhtesse jõudnud argipäev.

Seotud lood:

Kipume iseenesetmõistetavana võtma inimest, kes on päevast päeva me kõrval, jagades selle rõõme ja muresid, kohustusi. Muidugi — elu ongi kiire, oleme sageli väsinud, meil on väga mitmeid ja nõudlikke rolle, mida tuleb elus täita… aga kui palju pühendame teadlikult aega suhte hoidmisele, selle “toitmisele”? Olla mõistetud, aktsepteeritud, märgatud ja armastatud — need on inimese ühed põhivajadused.

Sel suhteperioodil on hea enda jaoks selgeks teha, kui hea on sinu suhe partneriga, loe selle kohta SIIT!

Millal viimati ütlesime oma kallimale, kui tänulikud oleme talle näiteks… värske hommikukohvi valmistamise eest; või selle eest, et ta võimaldab sul korra nädalas tegeleda oma lemmikhobiga, hoides sel ajal teie lapsi…; või märganud tema siirast naeratust ja seda talle ka öelnud?

Milline on meie armastuse keel?

Loe veel

Kas mu partner teab, kuidas teda hindan, aktsepteerin, tunnustan ja armastan?

Kui mõelda, et juhul, kui sul oleks tõesti elada jäänud vaid üks kuu, kuidas elaksid ja kasutaksid siis iga päeva oma suhtes, millest ja mil moel räägiksid oma tõelise ja ainsa Elu Kaaslasega?

Lihtne moodus, kuidas väljendada partnerile oma positiivseid tundeid, tunnustust, komplimente, kogemusi, vajadusel ka julgustust, on kasutada selget mina-keelt ning positiivseid minasõnumeid.

See tähendab, et kirjeldate oma partnerile midagi, mida ta teatud konkreetses kohas või ajal tegi ja annate talle siis teada, mis tundeid see teis tekitas. Näiteks: Kui sa külmal talvehommikul mu auto sooja panid, tundsin end tõeliselt hoituna ja see rõõmustas mind väga!

Vaata ka: Mis on paarisuhte õnnestumise kuldne võti?