Tuju muuta ja oma õnnetunnet suurendada saab ka pisikeste asjadega

 (1)
Tuju muuta ja oma õnnetunnet suurendada saab ka pisikeste asjadega
Foto:momenti.lv

Inimesed on võimelised end ise õnnelikuks tegema. Järgnevalt mõned psühholoogide soovitused ja nipid, mille abil saab kasvatada oma õnnetunnet.

Pane kirja 3 asja, mille eest tänulik olla
Mõnikord tuleb endale meelde tuletada asju, mis on elus hästi. Uuringud näitavad, et pärast seda, kui kirja panna head asjad oma elus, muutub tuju oluliselt paremaks.

Joo (mõistlikus koguses) kohvi
Kohv mitte ainult ei erguta närvisüsteemi, vaid parandab ka tuju. Väidetavalt on mitmed uuringud tõestanud, et kohveiini tarbimine vähendab depressiooni riski. Mõned uuringud on sama leidnud ka tee joomise puhul, teised mitte.

Mine õue
Juba Libahundi Tiina jooksis murega metsa, sama soovitavad ka psühholoogid. Ühe uuringu kohaselt vähenes inimestel, kes veetsid kaks ööd metsas, oluliselt stressi tekitavate hormoonide hulk.

Pista sõrmed mulda
Tuleb välja, et mulla lõhn võib tõsta tuju — mullas leiduv ohutu bakter Mycobacterium vaccae kutsub esile sama efekti, mida teevad paljud antidepressandid.

Ole kannatlik
Mis puutub õnnelik olemisse, siis näivad vanemad inimesed teadvat midagi, mida teised ei tea — mitmed uuringud näitavad, et just vanemad inimesed on kõige õnnelikumad. Miks? Sellele pole vastust leitud. Igal juhul on kosutav teada, et kui Sa pole hetkel õnnelik, siis suure tõenäosusega oled sa õnnelik vanemas eas.

Millised on aga vanemate inimeste soovitused noorematele, et elu helgem oleks, loe SIIT!

Podcastid
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare