Ära kiirusta: mida hiljem sünnitad, seda tervem tulevikus oled

 (3)
Ära kiirusta: mida hiljem sünnitad, seda tervem tulevikus oled
Foto:Scanpix/PantherMedia

Me kuuleme seda oma günekoloogidelt ja telerist ning loeme päevast päeva naisteajakirjadest – mida vanemaks naine saab, seda keerulisem ja riskantsem on rasestuda. Nüüd on aga leitud tõendeid, et naised, kes sünnitavad esimese lapse hiljem, on vanemas eas ise tervemad.

Kui varem oli 22 viimne taks nii laste sünnitamise kui abiellumise osas ja praegugi soovitavad naistearstid sünnitada enne 30ndat eluaastat, siis uus uuring tõestas hoopiski, et esiklapse ilmaletoomise edasi lükkamine hilistesse kahekümnendatesse või varajastesse kolmekümnendatesse on naise tervisele kasulikum kui sünnitada vahemikus 15-24 eluaastat.

Naised, kes jäävad esimest korda lapseootele 25-35 aastaselt, on 40+ vanuses tervemad ja tunnevad ennast paremini kui eakaaslased, kes on varem sünnitanud.

Ohio ülikoolis 3,348 naise terviseandmeid uurinud dr Kristi Williams kinnitab, et just nii see ongi — keskeas võivad terviseprobleemid suurema tõenäosusega tabada väga noorelt emaks saanuid.

Uuringu käigus analüüsiti põhjalikult 15-35aastaselt sünnitanud naiste terviseandmeid ning neid küsitleti iga aasta või paari järel aastatel 1979-2008. 40-seks saanuna said naised ise oma tervist hinnata. Parema hinnangu oma tervislikule seisukorrale andsid emad, kes olid hiljem sünnitanud ja ka need, kes olid lapse sünni ajaks abiellunud.

Järeldus on loomulikult ainult üks — tark ei torma ja sinu enda tervisele on parem, kui sa laste saamisega nii väga ei kiirusta! Muidugi võib rolli mängida ka see, et pisut vanemana sünnitanud ja enne seda abiellunud naised, olid ka majanduslikult paremas olukorras, mis annab võimaluse tervislikumalt elada.

Seotud lood:

Kuidas aga isa vanus lapse tervisega seotud on, seda vaata SIIT!

Allikas: dailymail

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare