Beebiootajale: kõige olulisemad nõuanded vastsündinule riiete valimiseks, mis aitavad sul raha kokku hoida ja ebavajalikke oste vältidaBeebiootajale: kõige olulisemad nõuanded vastsündinule riiete valimiseks, mis aitavad sul raha kokku hoida ja ebavajalikke oste vältida
Foto: Shutterstock

Imikule ei ole palju vaja — vastsündinule varu valmis mõned bodid ja kombekad, mähkmed ja sellest piisab. Kõik riided, mis on kõvast materjalist, ei veni, on tüütud selga panna või liigsete kaunistustega jäävad sulle kappi seisma, sa nagunii ei kasuta neid. Siin on sulle hulk kasulikke nõuandeid beebiriiete ostmiseks, mida järgides hoiad raha ja kapiruumi kõvasti kokku!


Loe veel

 1. Osta neutraalset värvi asju. Vastsündinud ei määri ennast oluliselt ära ja kasvavad neist väga kiiresti välja, nii et riided jäävad kandmiskõlblikku konditsiooni ka järgmiste laste jaoks.
 2. Varu raseduse ajal ainult hädavajalikud paar riidekomplekti ja osta ülejäänud siis, kui laps on juba sündinud. Siis tead kindlalt, mis soost laps on (ultrahelis võib arstil ka midagi märkamata jääda!) ning kui suur ta täpselt on. Tõenäoliselt saad sa mõned komplektid kingituseks ka.
 3. Ära pese uusi riideid ja ära võta neilt silte küljest enne, kui saad neid titale kindlasti selga panna. Võib juhtuda, et sulle koguneb palju riideid, mis on liiga väikesed või kingitakse mitu ühesugust komplekti, või siis on need ilmastikutingimuste jaoks valed (talvekombe suvebeebile näiteks). Uued siltidega riided saad järelturul hea hinnaga maha müüa või edasi kinkida.
 4. Lihtsam on beebile selga panna riideid, millel on trukid. Nööpidega on väga tüütu jännata ja lukud võivad kinni jääda ning tital olemise ebamugavaks teha.
 5. Kombekad on parimad, sest nendega on tital kõige mugavam olla. Püksid-pluusid rulluvad üles ja tekitavad ebamugavaid volte.
 6. Lapseootel sõbrannale kingitust valides võta alati suurem suurus. Kui on suur, siis laps kasvab sinna sisse, väiksega pole midagi muud peale edasikinkimise teha. Pealegi võib eeldada, et sõbrannal on juba hulk tillukesi riideid olemas.
 7. Kui sulle pakutakse kasutatud rõivaid, võta need vastu. Beebil ei ole vahet, mis tal seljas on ja mitu last seda varem kandnud on, kuniks riie on pehme, mugav ja puhas. Laste riided on poest ostes tihti hirmkallid ja kasutatud rõivaste kandmine aitab kulutusi kõvasti vähendada.
 8. Vastsündinutele ei meeldi üle pea tõmmatavad riided nagu T-särgid ja kampsunid. Imikule, kes pead ei hoia, on selliseid riideid keeruline selga panna. Eelista eest trukkidega või nööridega kinnitatavaid hõlmikbodisid, mida on mugav selga panna ja ära võtta.
 9. T-särkide ja kampsunite puhul jälgi, et kaelus oleks kas hästi venivast materjalist või et seal oleks kõrval nööbid või trukid, mille abil kaelust vajadusel suurendada.
 10. Kuna vastsündinul on nabanööri jupike veel küljes (see kukub paari nädala jooksul ära), on tal palju mugavam olla riietes, mis naba vastu ei hõõru, näiteks bodides või kombekates. Tugevasti ümber hoidev püksivärvel võib häirima hakata ja isegi haiget teha.
 11. Kõige paremad ja lapsele mugavamad on naturaalsed materjalid nagu puuvill ja meriinovill. Need lasevad tita nahal hingata ega tekita ärritusi.
 12. Mõned tootjad teevad riideid varuga, ehk nr 56 kombekas sobib lapsele, kes on 56-62 cm pikk. Teised aga teevad mõõduga „kuni” ehk nr 56 kombe võib sobida KUNI 56cm pikkusele lapsele. Uuri hoolega erinevate tootjate mõõdutabeleid.
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare