Mida tegelikult tunneb vanem laps, kui perre sünnib pesamuna

 (4)
Mida tegelikult tunneb vanem laps, kui perre sünnib pesamuna
Foto:Scanpix/PantherMedia

Et aimata, mis tunne on lapsel kui ta saab noorema õe/venna, kujutle järgmist olukorda: su partner paneb sulle käe ümber ja ütleb „Kallis, ma armastan sind väga palju ja sa oled nii võrratu, et ma olen otsustanud võtta veel ühe naise/mehe - just sinusarnase." Kui uus naine/mees saabub, leiad et ta on väga armas ja väga noor. Kui te kolmekesi käite väljas, siis vanad tuttavad ütlevad sulle viisakalt tere ja ahhetavad vaimustatult uustulnuka üle „Oh kui imeline ta on! Tere, kullake... sa oled nii kena!" ja siis küsivad sinu käest: „No kuidas sulle uus mees/naine meeldib?"

Need on Perekasvatuse Instituudi nõuanded pesamuna ootavatele peredele

Konkurentsi märgid ilmnevad tavaliselt kas enne sündi või vahetult noorema lapse sünni järel. Vanem laps muutub sageli agressiivseks, hakkab halvasti käituma. Võib isegi täheldada tagasilööke tema arengus. See tähendab, et laps hakkab käituma oma arengust titalikumalt. Hiljuti potile õpetatud laps minetab oma oskused, laps hakkab endast taas kolmandas isikus rääkima, keeldub eneseteenindusest jne.

Uue beebi tulek perre võib olla üks keerulisemaid asju, millega laps peab oma elus toime tulema. See, kuidas ta sellega hakkama saab, sõltub väga suures osas vanemate abist ja toetusest. Laps peab ette teadma, mis teda ees ootab ja talle peab jääma aega kohaneda.

Beebi kingitus
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare