Mis saab vanemate intiimsushetkedest, kui perre sünnib beebi?

 (5)

Mis saab vanemate intiimsushetkedest, kui perre sünnib beebi?
Foto: Unsplash

Lisaks sellele, et öisteks seksimaratonideks pole aega, on paljudel naistel kadunud ka tahtmine ning isegi mõte kallima lähenemiskatsetest võib tunduda õõvastav.

Tavaliselt ei teki naistel seksiisu varem, kui võimalused vahekorras olemiseks. Kui naine on enda üle uhke, rahul ja õnnelik pärast sünnitust, taastub suguiha kiiresti. Kui naine on väsinud, tunneb, et sünnitus on ebaõnnestunud ja ei ole rahul iseenda kui ema ja naisega, võib soov vahekorraks puududa mitmeid kuid pärast sünnitust.

Mees ei tunne huvi

Mõnes peres ei alustata suguelu mitmete kuude jooksul pärast sünnitust. Tihti on seksist loobujaks mees, kuigi naine võib suguühteks juba valmis olla ja huvi üles näidata. Kõige tavalisemaks põhjuseks on väsimus. Ajal, kui naine on pühendunud beebi eest hoolitsemisele, langeb mehele lisaks tavapärastele tööülesannetele veel hulk olmelisi kohustusi ning õhtuks on ta lihtsalt kurnatud. Mees võib olla häiritud, sest tajub beebit, kui „kolmandat inimest magamistoas" või peab suguühet lapse juuresolekul ebamoraalseks ja sobimatuks.
Võib-olla kardab mees ka naisele haiget teha. Kui ühe on valus vaatamata sellele, et sünnitusteed on terved või hästi paranenud, on põhjuseks sünnitusjärgsest hormoonitasemest tingitud tupe limaskesta kuivus. Hormoon prolaktiin, mis vastutab rinnapiima hulga suurendamise eest, muudab limaskesta õhukeseks, kuivaks ja seetõttu kergesti vigastatavaks. Sellisel juhul on abi neutraalse libesti kasutamisest.

Seotud lood:

Millal alustada

Loe veel

Tavaliselt soovitatakse sugueluga alustada mitte varem, kui voolus on muutunud puhtaks. See võib võtta erinevatel naistel aega 2-8 nädalat. Määriv voolus on märk sellest, et emakas ei ole veel taandarenenud raseduseeelsele tasemele. Sellel perioodil tuleks olla tähelepanelik hügieeni suhtes: pesta suguelundid enne seksi ja käsi enne suguelundite puudutamist.
Sünnitusteede traumade paranemine võtab natuke aega. Pindmised marrastused ja muljumised saavad korda paari päeva kuni paari nädalaga. Haavad, mis vajavad korrigeerivat õmblust, paranevad olenevalt haavast nädal kuni kuu. Suuremate traumade järgselt võiks lasta end enne suguelu alustamist arstil või ämmaemandal läbi vaadata.

Põhjuseid, miks naine kardab või ei soovi seksida


Väsimus

Beebiga toimetamine võib võtta kõik 24 tundi ööpäevas ja sageli ei saa ka öösiti end välja puhata. Kui lisandub veel vajadus hoolitseda kodu ja suuremate laste eest, ei ole midagi imestada, et ema on liiga väsinud, et seksist innustuda. Naine võib tunda, et on oma murede ja probleemidega üksi
Oma aja puudumine. Igaüks vajab pisut aega iseenda jaoks ja muidugi aega koos partneriga. Mõnusalt koos veedetud aeg on eelduseks intiimsemate mõtete tekkimisele.

Rahulolematus oma kehaga

Lisakilod on visad kaduma. Pehmel ümaral kõhukesel ja piima tilkuvatel rindadel ei ole kohta meie rikutud ettekujutuses kaunist naisest. Ometi on just selline naine „ultranaiselik" ja mehe silmis võib see olla armas, kütkestav ja lihtsalt ilus. Sageli tunneb mees, et armastab just nüüd, kui naine on teinust temast uhke isa, teda rohkem kui kunagi varem.

Trenni võib hakata tasapisi tegema umbes kahekuuse tita kõrvalt. Varem tohib teha vaid spetsiaalseid ravivõimlemise harjutusi.

Hirm valu ees

Kas kõik on paranenud? Naine võiks end julgelt peegliga „alt" uurida ja käega kõik tähtsad kohad „läbi katsuda". Kui on tunda valu, siis tuleks konsulteerida arsti või ämmaemandaga. Kui tundub, et tupp on liiga avar, siis on probleem lahendatav treenimise ja võimlemisega. Nagu iga lihast, on ka tupe lihaseid võimalik treenida. Lõpptulemus võib olla isegi parem, kui enne sünnitust! Hakake harjutama juba täna! Tulemused peaksid ilmnema juba paari nädala pärast. Päris ideaalsesse vormi jõudmine võtab aega kauem: 2-3 kuud igapäevast treenimist.

Hirm soovimatu raseduse ees

Esimene ovulatsioon toimub 2 nädalat enne esimest menstruatsiooni. Esimene menstruatsioon võib alata 4-6 nädalat pärast sünnitust (või keisrit). Või ka alles aasta- poolteist pärast sünnitust (pärast imetamise lõpetamist). Just soovimatult rasestumise oht ja kõrgenenud põletikurisk (pärast sünnitust alaneb immuunsus verekaotuse ja kurnatuse tõttu) on põhjused, miks soovitatakse suguelu algusega oodata vooluse lõppemise ja esimese visiidini naistearsti juurde, kus soovitatakse/valitakse just teie perele sobiv rasestumisvastane meetod või vahend.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare