Mõnikord ärkad hommikul üles ja võid vanduda, et su rinnad on öö jooksul kas kasvanud või kahanenud

 (3)
Mõnikord ärkad hommikul üles ja võid vanduda, et su rinnad on öö jooksul kas kasvanud või kahanenud
Illustratsioon: Sanel Mittal

Rinnad ees läbi elu marssimine on küllaltki metsik teekond täis üllatavaid muutusi. Nad on küll osa sinust, kuid neil on oma hingeelu, millega tasuks end kindlasti kurssi viia.

Mõnikord ärkad hommikul üles ja võid vanduda, et su rinnad on öö jooksul kas kasvanud või kahanenud. Ning hoolimata sellest, kui pikalt sa neid peeglist piidled, pole võimalik öelda, kumb neist on suurem — vasak või parem. Mõnikord tundub tõsimeeli, et rinnad su rindkerel elavad justkui omaette elu, kasutades üürnikuna selle paiga „kinnisvaralisi võimalusi“, aga rendi jätavad tihti maksmata.

Kuid mida rinnad endas ikkagi peidavad? Teeme sulle väikese ekskursiooni ning näitame, millised muutused naise rindades elu jooksul aset leiavad. Kuid ära seda lugedes unusta, et iga naise rinnad on täiesti erilised ning sinu omad võivad käituda pisut teistmoodi kui kirja pandud. Kuid üldises mõttes märkad (märkasid) sa neid muutusi oma rindades küll. Olgu siis tulevikus, või minevikku vaadates, sõltub sinu vanusest, hea lugeja.

Kõige esimene muutus, mida sa märkad, on see, et rinnad hakkavad rindkerest esile vormuma. Enamasti juhtub see 8-13 eluaasta vahel. Kuid mingit kindlat reeglit, millal see aset leidma peaks, ei ole — vanus, millal esimesi muutusi märkad, võib olla erinev.

Puberteediikka jõudes märkad esimese asjana, et rinnanibud ja nende ümbrus hakkab tumedamaks muutuma. Just sel ajal otsustavad paljud tüdrukud särgist läbi kummuvate nibude katmiseks hakata kandma sportrinnahoidjaid, mis pole enamasti midagi rohkemat kui riideribad. Rinnanääre hakkab arenema pigmenteerunud ala taga ning see tundub esialgu väikese paistetusena. Tere tulemast, rinnad!

Illustratsioon: Sanel Mittal
Beebi kingitus
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare