NIPINURK| Viis nippi, kuidas ennast sünnituseks paremini ette valmistada


Ämmaemand jagab lapse sündi ootavatele naistele soovitusi, millega ta ise sünnitama minnes arvestas.

Juulikuus (21.juuli) Pärnus toimuval Rõõmsate Laste Festivalil saavad nii beebiootel emad kui lapsevanemad kuulata loenguid teemadel, mis igale vanemale olulised. Nii sellest, kuidas laps ilmale tuua, kui sellest, kuidas temast õnnelik inimene kasvatada. Ämmaemanda soovitused on ühed olulisemad, millega tulevane vanem võiks kursis olla.

Need on viis asja, millega tasub enne sünnitama minekut arvestada:

1. TEADMISTE KOGUMINE — külasta raseduse ajal erinevaid perekooli loenguid, loe teemakohast kirjandust.

2. LIIKUMINE — liigu vähemalt 30 min päevas, sobib hästi jalutamine, ujumine. Võimalusel osale rasedate võimlemises ja joogas.

3. TOITUMINE — vahetult enne sünnitust varu energiat. Söö süsivesikute- ja kiudaineterikast toitu, väldi rasvast. Söö väikeste portsjonite kaupa ja tihti. Tarbi piisavalt vedelikku.

4. PUHKUS — puhka igal võimalusel, ära unusta ka päeval pikutada.

5. HOIA OMA MÕTTED POSITIIVSED — keskendu tegevustele, mis rõõmu valmistavad. Veeda aega koos sõpradega, kallimaga, vaata head filmi, külasta ilusalongi jne. Sobivad kõik tegevused mis loovad hea enesetunde. Kasuta positiivseid enesesisendusi: „Minu sünnitus on loomulik ja ilus. „Minu laps oskab sündida ja ma luban tal tulla armastusega. „Iga tuhu toob järjest lähemale hetke, millal kohtun oma lapsega.”

Seotud lood:

KUI NAINE ON TEADLIK, PUHANUD, RAHULOLEV JA RÕÕMSAMEELNE, ON ANTUD HEA ALGUS ALGAVAKS SÜNNITUSEKS.

KUIDAS ÄRA TUNDA, ET SÜNNITUS ALGAB JA MILLAL HAIGLASSE MINNA?

Sünnituse alguseks loetakse emakakontraktsioonide teket sagedusega 2-3 kontraktsiooni 20 minuti jooksul või vähemalt üks kontraktsioon 10 minuti jooksul, millega kaasnevad muutused emakakaelas.

Soovitused normaalselt kulgenud raseduse korral ja raseduse kestvus on vähemalt 37 täisnädalat:

Loe veel

Haiglasse võiks pöörduda esmassünnitaja, kui tuhud on regulaarsed 4-5 min tagant ja kestnud 2-3 h. Korduvsünnitaja regulaarsed tuhud on kestnud 1 h tingimusel, et eelmine sünnitus kulges normaalselt.Lootevete puhkemise korral, kui looteveed on selged võib oodata 6-8 h juhul kui ei ole alanud regulaarne sünnitegevus. Haiglasse võiks pöörduda, et hinnata loote seisundit ja teostada edasine plaan, kas siis äraootav taktika või aktiivne taktika, vastavalt naise soovile.Kui peale lootevete puhkemist vallandub regulaarne sünnitegevus siis pöördu haiglasse.

Haiglasse võib minna ka vastavalt oma sisetunde järgi, kui kodus enam olla ei soovi ja tunned ennast kindlamalt haiglas, siis tulebki minna ja ei pea ootama eelpool kirjeldatud märke.Haiglasse tuleks koheselt pöörduda:

• kui looteveed on rohelised, pruunid, veresegused.• tupest tuleb verd.• ei tunne loote liigutusi.• kui sünnitegevus käivitub ennem 37 rasedusnädalat.

Rõõmsate Laste Festivali kohta saad rohkem infot SIIT!

Beebi kingitus
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare