Naaber hoiatab: lapsevanemad, palun mõelge, enne kui maale sõidate ja oma teismelised linna jätate

 (13)
 SUITSETAVAD KOOLINOORED ÕISMÄEL
SUITSETAVAD KOOLINOORED ÕISMÄEL FOTO: Marko Mumm

Kell on pool üksteist õhtul ja kuulen, kuidas naaberrõdul noored möllavad. No olgu, veel pole "ametliku öörahu" aeg, aga tüütu siiski, sest on teisipäevaõhtu. Siis veereb kell juba üle 23 ja südaöö suunas. Otsustan, et kui südaööks vaiksemaks ei jää, lähen ütlen midagi. Siis meenub, et mul on magav beebi ja olen ise üksinda kodus... äkki ikka ei lähe. Niimoodi istun ja olen argpüks, teadmata, mida teha, kuni kell on lõpuks pool kaks öösel. Pistan pea aknast välja ja hüüan, et kas saab vaikust. Itsitamine...

Peagi saan aru: vanemad on sõitnud maale, tiinekas pole viitsinud kaasa minna ja mõtles selle asemel sõbrad "vabasse pleissi" kutsuda. Saan ühistult korteriomaniku numbri, helistan järgmisel hommikul ja selgub, et mul on õigus: 18-aastane noormees on jäetud üksi linna "aga ta lubas korralikult käituda."

Vähem kui nädal hiljem kordub siiski sama asi. Rõdul istuvad ja suitsetavad noored, mina pean akna kinni panema, et suits mulle magamistuppa ei jõuaks. Seekord helistan kohe öösel ka korteriomanikule, kes aga vastu ei võta. Järgmisel päeval sain ta siiski kätte ja jälle lubatakse poissi korrale kutsuda, aga see lubadus ei pidanud juba esimesel korral vett?

Ja nii ma maadlen siin, suvi on käes ja vanemad puhkavad maal, noored ei viitsi kuuse all kükitada ja peavad parem linnas pidu. On see normaalne!? Kusjuures, tuttavale muret kurtes selgus, et on ka vastupidiseid olukordi: vanemad on linnas tööl ja noored lähevad suvilatesse pidutsema, rikkudes naabermajade öörahu. Lapsevanemad võiksid ikka mõelda, kas tasub sellises eas noort omaette jätta või mitte!

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare