10 nõuannet mida teha, kui sinu kallis laps muutub pööraseks jonnijuurikaks

 (1)

10 nõuannet mida teha, kui sinu kallis laps muutub pööraseks jonnijuurikaks
Scanpix/PantherMedia

Väikelaste puhul, kes ei suuda oma emotsioone veel kontrollida, on mõningased vihahood sama tavalised kui ootamatud hellusepuhangudki. Sa isegi ju vihastad vahel nii, et silme eest must ja seega ei saa paha tuju väikeselegi pahaks panna. Mis aga siis, kui laps piirid ületab?

Viha ja agressioon muutuvad mudilaste puhul probleemiks siis, kui nad hakkavad seda füüsiliselt teiste peal välja elama ja vanematele või mängukaaslastele haiget tegema.

Siis peaksid kindlasti ja kiiremas korras vahele astuma ning esiteks põhjuse välja selgitama ja teiseks andma endast parima, et löömine ja kaklemine ei saaks su lapsele harjumuseks.

Laste agressiivsusel on tavaliselt kolm põhjust: kõige tavalisem neist on frustratsioon, teine on tähelepanuvajadus ja kolmas põhjus on see, et keegi tükib tema territiooriumile.

Frustratsiooni tekitab näiteks see, kui põnnil on käsil tema jaoks huvitav tegevus ning tahaks edasi mängida, aga miski või keegi takistab teda või kui ta ei saa, mida ta tahab. Tähelepanuvajadusest põhjustatud agressiivsus lööb välja siis, kui mõni teine laps, täiskasvanu või isegi lemmikloom saab temast rohkem tähelepanu või sa ignoreerid teda just siis, kui tal sind vaja on. Vanemad lapsed kasutavad seda võtet siis, kui nad on nii unarusse jäetud, et nad valivad pigem pahandamise kui selle, et sa neid üldse ei märka.

Territooriumi asuvad lapsed kaitsma siis, kui nad mängivad omaette, näiteks lasevad liumeäest alla ja teine laps tahab samuti liumäele lustima tulla. Kui laps ei ole jagamise meeleolus, võib ta sissetungijale seepeale virutada.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare