Asjad, millele pead kindlasti mõtlema, kui lähed väikese lapsega puhkusereisile


Asjad, millele pead kindlasti mõtlema, kui lähed väikese lapsega puhkusereisile
Väikese lapsega soojale maaleShutterstock

Kas võtta koos väikese lapsega ette puhkusereis soojale maale või mitte? Kui võtta, siis millega peaks kindlasti arvestama?

Esmapilgul ei räägi just palju selle vastu:

  • Väikese lapsega on odav reisida. Kuni kahe aastased maksavad enamasti vaid 10% lennupiletist. Samuti on hotellides lastele soodustused
  • Esimestel eluaastatel (kuni 3) on laps väga kohanemisvõimeline, talle piisab oma vanematest, et ennast hästi tunda. Hiljem on tähtis eakaaslastega mängimine ja võib-olla mõni huvitav tegevus.

Väikese lapsega ei olda veel koolivaheaegadest sõltuv. Saate reisida siis, kui on odavam või ajaliselt sobivam.

Kes lapsega reisile läheb, peab kindlasti tema vajadustega arvestama, tal läheb aega, et uue ümbrusega kohaneda. Samuti on tema une- ja söögiajad väga olulised. Plaani puhkusesse aega, et laps saaks ainult teiega olla ja niisama mängida. Kindlasti ei tohiks see olla teie esimene kaugreis, kuna siis oled ka ise rohkem elevil ja närvis ning laps tunnetab seda kõike, muutudes ebakindlaks. Vaimustunud maailmarändurid võtavad oma lapsed tavaliselt juba väga noores eas kaasa, et nad reisimisega harjuksid.

Lastearstid on reisipalaviku osas skeptilised. Vanemad, kes lastega kaugreisidele lähevad, peavad arvestama järgmiste asjaoludega:

Loe veel

  • Pidevast kurnatusest tingituna nõrgeneb lapse immuunsüsteem ja ta on haigustele vastuvõtlikum. Tihti ilmneb see kõhuviirusena, mille põhjustajaks on erinevad bakterid, harvemal juhul esineb salmonelloos ja kõhuussid. Beebidel on kombeks ringi roomates endale kõik ettejuhtuv suhu pista, mis viib selleni, et ta puutub talle tundmatute viiruste ja bakteritega kokku, mille vastu eurooplane immuunne ei ole. Sellistel haigusjuhtudel kaotab laps kiiresti mineraale ja vedelikku oma kehast, see võib ohtlikuks muutuda, kuna vanemad alahindavad lapse vedelikuvajadust. Igas apteegis on müügil elektrolüüdipreparaat, millega järglase vedelikupuudust tasakaalustada. Kuid jäta meelde, et tegu on pigem kiire häda abiga ning see ei asenda arsti juurde minekut.