Eesti Seksuaaltervise Liidu ekspert Kristina Birk: „Hinnangud ja eelarvamused lapsele kasuks ei tule.“


Eesti Seksuaaltervise Liidu ekspert Kristina Birk: „Hinnangud ja eelarvamused lapsele kasuks ei tule.“

"Tegelikult on vastus väga lihtne: mõned mehed armuvad meestesse ja mõned naised armuvad naistesse ning sageli soovivad armastajad luua perekonda, kus on ka lapsed. Seetõttu ongi mõnel lapsel kaks ema või kaks isa," ütleb Eesti Seksuaaltervise Liidu ekspert Kristina Birk. 

"Kui laps küsib, miks kaks meest üksteist kallistavad ja suudlevad või miks minu lasteaiakaaslasel on kaks ema, kui enamasti nähakse armastust eri soost paaride vahel, siis võiks silmas pidada, et lasteaiaealised lapsed ei vaja pikki ja keerulisi vastuseid, vaid lepivad lühidate selgitustega," ütleb Birk. 

Vastuse faktitäpsusest olulisemgi on avatud hoiak."Laps peab teadma, et vanem on see inimene, kes on alati tema jaoks olemas ja avatud elulistel teemadel rääkima. Tihti unustatakse seksuaalsust puudutavas teemas ära tunnete ja armastuse pool ning arvatakse, et vastused peaksid olema tehnilised või detailsed," märgib Birk. 

Oluline on hoiduda hinnangutest ja eelarvamustest – need ei tule lapsele kuidagi kasuks. "Lapsed on avatud ja hinnanguvabad, kui me endi sõnade ja käitumisega äraspidist kasvatustulemust ei saavuta. Seksuaalsus on meie elu loomulik osa ning sellest tabudeta vestlemine aitab lapsel kasvada ennast hoidvaks ja ka teisi austavaks inimeseks."