Emme, ära mine — kuidas panna memmekas laps leppima sellega, et ema peab mõnikord tema juurest lahkuma?Emme, ära mine — kuidas panna memmekas laps leppima sellega, et ema peab mõnikord tema juurest lahkuma?
f

Mida teha lapsega, kes ei lase sind hetkekski silmist ning üürgab kui udupasun, kui pead temast natukeseks ajaks eemalduma? Kas leidub abinõusid, mis aitaksid sellistel „memmekatel“ hirmu vähemaks võtta ja emal natukene ka omaette olla? Õnneks on!

Tavaliselt tekib hirm ema juurest eemal olla 14-18kuustel lastel ning väheneb tasapisi lapse kasvades. See pole sama mis võõristamine. Võõristamine on hirm võõraste kohtade ja inimeste ees. Tavaliselt tekib see 7-10kuustel lastel ja kaob pärast esimest sünnipäeva.

Sellised perioodid, mil laps on tavalisest pelglikum, on täiesti normaalsed ja vanematel ei ole vaja muretseda, sest kui last toetada ja talle kinnitada, et ema-isa on alati olemas ja ei kao kuhugi, läheb memmekaperiood kiiresti üle.
Muretsemiseks on põhjust siis, kui lapse hirm üksinda olemise või emast eemal olemise ees hakkab elu segama.

2009. Aastal tehtud uuringust selgus, et 4% lasteaia- ja eelkooliealistest lastest võivad kogeda väga tõsist hirmu, millega peaks tegelema spetsialist. Äärmusliku eraldumishirmuga on tegu siis, kui see tõepoolest häirib nii lapse kui vanemate elukorraldust, ärevuse tase on pidevalt kõrgem kui lapse eakaaslastel tavaliselt ning hirm kestab kauem kui neli nädalat.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare