Loe, naera ja tunnista, et tuleb tuttav ette: lapsevanemaks olemise 13 etappiLoe, naera ja tunnista, et tuleb tuttav ette: lapsevanemaks olemise 13 etappi
Foto: Shutterstock

Sel hetkel, kui oled julguse kokku võtnud, pulgale pissinud ja seal kahte triipu näed, algab su vähemalt 25 aastat kestev sõit ameerika mägedel! Tegelikult kauemgi, sest lapsevanemaks jääd sa ju ka siis, kui pojad-tütred pesast välja lendavad. Aga see teekond saab olema huvitav ja üsnagi mitmekesine, vähemalt emotsionaalselt. Kas tuleb tuttav ette?

Me saame lapse!

1: Elevus

JEHUUU! Me saame lapse! Minust saab päriselt ka lapsevanem. On see tõesti võimalik? Hurraa! Ma ei suuda enam millelegi muule mõelda. Mis ta nimeks saab? Mis ma talle selga panen? Mida ta sööb? Kuhu ma ta magama panen? Mis üldse saama hakkab?

2: Paanika

Ma pean selle haiglast koju tooma ja sellega ise hakkama saama. Kuidas edasi? Kes ütleb, millal teda söötma peab? Mis siis, kui ta nutab? Kas haiglast antakse ikka mingi istruktsioon kaasa? Äkki saaks ikka veel kaheks-kolmeks kuuks haiglasse jääda, nii igaks juhuks? No ainul seni, kuni asja käppa saan?

3: Kurnatus

NII EI SAA JU ELADA! Laske mind parem kohe maha. Kuidas inimesed seda teevad? Kahetunnise ööunega ei ole ju võimalik funktsioneerida, aga siin ma olen, vahetan jälle mähkmeid ja kussutan kisavat elusolendit… Silme ees virvendab udu, ma panin võtmed sügavkülmikusse, ma ei suuda ühte täislausetki moodustada. Unistan, et saaks neli õndsat tundi järjest magada ilma, et keegi kõrva ääres kisama pistaks… Miks keegi ei öelnud, et elu koos imikuga SELLINE on?!

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare