Laagri üks korraldajatest, MTÜ Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu juhatuse liige Laine Ütt selgitab, et haiguse tõttu pikaks ajaks haigla- või koduseinte vahele sunnitud peredel kaob tihtilugu side oma tuttavatega ning suurematel lastel võib kaasneda valehäbi oma välimuse pärast.

„Laager on just see koht, kus neil on mugav ja mõnus olla. Nad saavad suhelda ning lastel puudub valehäbi, sest kõik teised lapsed on läbi käinud sama raja - kaotanud oma juuksed, pidanud läbi tegema ränki katsumusi, elanud hirmus,“ räägib ta.

Üti sõnul on laagri korraldamine leidnud heakskiidu ka arstide ja meditsiinipersonali poolt, kelle hinnangul aitab positiivne emotsionaalne tugi märkimisväärselt kaasa laste raviprotsessile ja taastumisele ning hingelise tasakaalu leidmisele lapsevanematel, kelle emotsionaalsest seisundist omakorda sõltub lapse heaolu.
Laagrid on saanud onkoloogilisi põdevate laste ja nende perede seas väga populaarseks – kui esimesel korraldusaastal osales ca 60 inimest, siis eelmisel aastal oli see juba 122. Tänavu oodatakse osalema kuni 150 osalejat ning varasemast enam just venekeelseid perekondi.

Lastefond on aidanud vähihaigete laste ja nende vanemate suvelaagreid korraldadada juba aastast 2013. Tänavugi pannakse sellele õlg alla toetades ettevõtmist 3000 euroga. Lisaks Lastefondile kaasrahastab laagri korraldamist ka Eesti Vähiliit MTÜ.

TÜ Kliinikumi lastefondi tegevjuht Sandra Liiv tunnistab, et vähihaigete laste laagri toimumist toetatakse suure rõõmuga: „Nii saame anda oma väikese panuse selleks, et vähihaigete laste vanemate vahel kujuneks tugev ja toetav sõpruskond, kus ollakse üksteisele neis väljakutsetes toeks.“

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid