Britt Ernewein (28), Eileeni (6), Ella (4) ja Eloise’i (2) ema, elab juba aastaid Prantsusmaal, kuid püüab Eesti traditsioone ka lastele edasi anda. “Meie peres on päkapikutamine igati au sees. See on side kodumaaga, sest Prantsusmaal päkapikud ei käi.”

Vahel jõuab ka komm sussi sisse, kuid enamasti üritab nende pere päkapikk asjale läheneda loominguliselt, et lapsi mitte magusaga üle toita. “Näiteks on sussi sees olnud väljaprinditud värvimislehed koos paari vildikaga – suurema paki joonistusvahendeid jaotab päkapikk paari-kolme päeva peale ära. Veel armastavad mu tütred Play-Dohi voolimissavi, mis jõuab potsikuhaaval sussi. Vahel lähevad käiku Playmobili väikesed üllatuspakid, mille puhul ei tea avamiseni, millised tegelased seal sees on. Veel on päkapikud jaganud järjest kleepsualbumeid ja -pakke, mille puhul ühel hommikul saabub album ja siis järjest lehthaaval kleepsud.”

Sel aastal toob päkapikk kindlasti midagi ka pesamuna Eloise’ile. Vanemad õed lihtsalt ei laseks sel juhtuda, et tema suss aknal ei seisa.

Kui sussi sisse iga jumala hommik kommi poetada ei taha, siis mis on alternatiivid? Kogusime portsu ideid, mis lastele rõõmu teeks ja päkapikke pankrotti ei viiks.