Rindade suurendamise ja tõstmise operatsiooni mõte küpses mul peas ligikaudu seitse pikka aastat. Pärast laste sündi, mil naasin tööle ja asusin uuendama oma garderoobi, sattusin tihtipeale olukorda, kus paljud kleidid ja pluusid ei olnud seljas ilusad, sest minu rinnad asusid justkui teise koha peal, kui kleidi või pluusi lõige ette nägi.

Minu rinnad olid pärast kahe lapse imetamist korralikult kokku tõmbunud ja lõtvunud ning enesetunnet ei „päästnud“ ka push-up-tüüpi rinnahoidja. Suvel rannas või talvel spaad külastades tundsin ennast järjest ebamugavamalt ja päevitusriiete sobimatus minu kehaga häiris mind iga kord. Enne emadust mul rindade kuju ja suurusega probleeme polnud.

Kui tavaliselt annab uue pesu ostmine naisele hea tunde ja tõstab enesekindlust, siis mulle mõjus see üks hetk juba üsna ebamugavalt ja oli pigem tegevus, mida hakkasin vältima. Ühel päeval, hakates rohkem enda sisse vaatama, sain aru, et rahulolematus oma keha osas on hakanud mõjutama olulisel määral minu enesekindlust. Mõnda aega juureldes sain aru, et on kaks varianti:

  • kas õpin oma keha aktsepteerima sellisena, nagu see on, või

  • hoopis vastupidi, võtan rahulolematusega oma keha suhtes midagi ette.

Üsna kiiresti sain selgeks, et valin teise variandi, see tähendab, et võtan midagi ette.

Miks kaalusid rindade suurendamise operatsioonile minekut seitse pikka aastat?

Põhjuseid operatsiooni edasi lükkamiseks oli mitmeid, küll oli vaja investeerida raha kodu jaoks, küll osta uus auto, küll oli vaja teha palju tööd. Lisaks olid peres kasvamas kaks poega.

Lisaks lõi mul välja surmahirm, mida ei teadnud endal varem olevat. Mis saab siis, kui operatsioon ei õnnestu ja lõpeb surmaga? Kohe tekkis mõte, et kes mu lapsed siis üles kasvatab.

Hirmul on teatavasti suur mõju, aga minu „õnneks“ saatis universum COVIDi ja ühtäkki jõudis minuni teadmine, et ei ole halba ilma heata. Kõigel, mis elus juhtub, on mingi põhjus, mis aitab edasi. Ühiskonna sulgemine andis mulle võimaluse võtta aeg maha, vaadata enda sisse ning mõista, mida ma päriselt soovin oma elus muuta.

Miks sa otsustasid teha rindade suurendamise operatsiooni esteetilise kirurgia erakliinikus Clinica?

Kuna rindade suurendamise operatsioon on üsna suur otsus ja kulukas investeering, asusin põhjalikult läbi töötama erinevaid artikleid rindade suurendamise kohta, kogemuslugusid ning erinevate ilukliinikute kodulehekülgi. Hankisin rohkelt infot ka välismaistest artiklitest, millest paraku paljud tundusid üsna hirmutavad. Seejärel otsustasin ühendust võtta oma heade sõbrannade ja tuttavatega ning kuulata ära nende rindade suurendamise operatsiooni kogemused.

Pärast tuttavatelt info kogumist positiivsete kogemuste kohta erinevates Eesti plastikakirurgia kliinikutes ja suurt uurimistööd mõistsin, et aeg rindade suurendamise operatsiooniks on küps ja mina olen valmis:

  • investeerima suure hulga raha,

  • olema vajadusel töölt eemal kuni kolm nädalat ja

  • loobuma spordist kuni kuueks kuuks.

Kuivõrd olin aastaid harjunud magama tihti kõhuli, hakkasin end varakult enne operatsiooni harjutama magama selili, sest pärast operatsiooni ei tohi kõhuli magada.

Kui otsus operatsiooni kohta oli tehtud, lähtusin ma lõpuks oma tuttavate sõbrannade kogemusest ilukirurgia kliinikute valikul. Ma võtsin ühendust ühe Tallinna kliinikuga ja Tartus asuva Clinica plastikakirurgia kliinikuga ning broneerisin ajad rindade suurendamise ja tõstmise konsultatsioonidele. Minu üllatuseks selgus, et tunnustatud kirurgide juurde polegi võimalik nii kiiresti saada.

Clinica kliiniku rinnakirurgiga tekkis mul usaldus ja klapp, teise kliiniku kirurgiga kahjuks mitte. Eelnimetatud usaldus ja klapp saidki määravaks operatsioonikoha valikul.

Kas on midagi, mida sa seoses operatsiooniga kahetsed?

Olen läbi elu püüdnud järgida uskumust „Seitse korda mõõda, üks kord lõika“, kuid täna võin öelda, et rindade korrigeerimise operatsioonile mineku otsust oleksin võinud vähem mõõta.

Tagantjärele mõtlen, et miks ma küll rindade korrigeerimise operatsiooni varem ette ei võtnud. Praegu, aasta pärast rindade suurendamise ja tõstmise operatsiooni olen ma operatsiooni tulemustega ülimalt rahul. Minu rinnad on pringid, pehmed, asuvad õigel kohal ja on ühel kõrgusel. Ma olen oma välimusega täiesti rahul.

Michel Obama on öelnud: „Sinu enesekindlus ja meelekindlus määravad sinu edukuse.“

Kui ma oleksin operatsioonil varem käinud, oleksin nautinud taastunud enesekindlust juba mitmeid aastaid varem. Tuleb tõdeda, et see on siiski tagantjärele tarkus.

Naisena oleme iga päev erinevates rollides, olles ema oma lastele, naine oma mehele, töökaaslane kolleegile ja hea sõbranna oma sõpradele. Seda kõike saame teha eeldusel, et armastame ja hoiame eelkõige iseennast. Meie edukus sõltub paljuski piisavalt kõrgest enesehinnangust ja sellest, kuivõrd palju oskame ennast väärtustada. Mõistan, et minu enda tegevusest algab rahulolu iseendaga ja kaudselt ka minu lähedaste õnn.

Rindade korrigeerimiseks on hea enda poolt enne visiidile minekut ka läbi mõelda, millise suurusega rinnakorvi on soov saada. Visiidil olles saab juba kirurgiga arutada, mil viisil täpselt rindade korrigeerimine soovitud suuruse ja kuju saavutamiseks võimalik on.

Plastikakirurgia aitab oluliselt taastada naise noorusliku välimuse ning elukvaliteet ja enesekindlus paranevad märgatavalt. Kui Sina ei ole rahul oma välimusega, broneeri konsultatsiooni aeg Clinica tippilukirurgi juurde Tartus.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid