„Olime perroonil seisnud mõni minut, kui nägime kaugelt tulemas väga ebaadekvaatses seisus olevat naist. Ta oli silmnähtavalt midagi tarbinud,“ kirjeldab Liina. Võõras purjakil naine rääkis noore emaga vene keeles, mida Liina ei mõistnud. „Vastasin viisakalt, et vabandust, ma tõesti ei saa aru,“ kirjeldab ta. Seejärel jõudis ta aga vaid korraks selja keerata, kui vihane naine ta perroonilt alla lükkas – jõuga rongiteele. „Jäin püsti ja rongi veel õnneks ei tulnud. Õnneks, mõelge, kui oleks tulnud. Ja uskuge mind, see viha selle inimese silmis ja see raev... ta oleks mu sinna liikuva rongi ette ka lükanud,“ räägib Liina ikka veel ärevusega hinges. "Ma ei suuda mõeldagi, mis oleks siis, kui minu asemel oleks olnud mõni koolilaps või rase naine..."

Loomulikult ehmus sündmuste käigust ära ka Liina tütar, kuid see vägivallatsejat ei peatanud. „Ta hakkas veel kõvemini karjuma ja vehkis mu 3aastase lapse ees. Ma pole elusees enne kuulnud, et mu laps sellist häält teha suudab!“ meenutab Liina.

Vapper ema suutis end selle kõige keskel siiski perrooni ääreni upitada ning haaras oma lapse sülle, et psühhopaat tüdrukule midagi ei teeks. Hirmu täis Liina plaanis lapsega kiirelt üle rongitee joosta teisele perroonile, kuid ikka veel ei saanud sündmused läbi – võõras hüppas neile järele ning lõi Liinat – laps oli samal ajal ema haardes. „Lõpuks saime vastasperoonile, kus OLID INIMESED!!! Seal olid inimesed, kes nägid kõike pealt, aga ei teinud midagi,“ on Liina nördinud. „Inimesed, mis kurat teil viga on? Miks meie ümber elavad inimesed ei oska näha abivajajat ja appi minna? Ma loodan, et kõik, kes täna antud olukorda pealt nägid, lähevad õhtul koju ja häbenevad omal silmad peast välja,“ ei suuda Liina uskuda, kuidas ta nii abitusse seisu üksinda võõra naise eest eluhinnaga võitlema jäeti.

Õnneks kohe uuele perroonile jõudnud, astus vägivallatseja rongile ning sõitis minema. Liina aga jäi, juhtunust täielikus šokis, lapsega oma kodurongi ootama. Mõistagi ei jõudnud ta kohapeal politseisse helistada, vaid nägi vaeva oma lapse ja enda elus hoidmisega. Avalduse tegemine on emal alles käsil ning loodab nüüd, et politseil on turvasalvestised, mis olukorra fikseerisid, ja et vägivallatseja saab teenitud karistuse.

Head inimesed, kes te juhtunut pealt nägite, palun võtke ühendust otse politseiga või kirjutage meile meiliaadressil perejakodu@perejakodu.ee.

Pere ja Kodu toimetus võttis antud juhtumi asjus ühendust ka politseiga, kommentaar allpool:

Vastab Lääne-Harju politseijaoskonna välijuht Artur Gelvei

Politsei on antud postitusega kursis, kindlasti selgitame uurimise käigus välja juhtumi täpsemad asjaolud. Kui keegi nägi antud sündmust pealt, palume sellest politseile teada anda.

Jaga
Kommentaarid