KUULA | Kliimanoor: mind ärritab, et Eesti kirjutas kliimaleppele alla juba enne minu sündi, aga olukord on ikka halb
„Kliimaärevus on loomulik reaktsioon sellele, kui saame teada, et maa kliimaga on väga halvasti. Peaksime oleme mures hoopis nende inimeste pärast, kes ei ole ärevil,“ räägib organisatsiooni Fridays For Future aktivist Kertu Birgit Anton.
„Räägitakse, et noored on väga keskkonnateadlikud, aga noori on väga erinevaid – on neid, kes saavad probleemist aru, neid, kes arvavad, et on juba nii halvasti, et ei ole mõtet midagi teha, ja ka neid, kes selle pärast üldse ei muretse,“ sõnab Kertu.
Ta usub, et põhjus, miks ühiskonnas kliimamurede peale nii vähe mõeldakse, on see, et suurem osa inimesi ei tea, kui halb olukord tegelikult on.
„Mind huvitas lapsena neuroteadus, aga sain aru, et on keeruline olla neurokirurg, kui sul piltlikult öeldes lendab kliimamuutuste tõttu haiglal katus pealt. Sain aru, et need plaanid, mis mul olid, ei tööta,“ nendib Kertu, kes läks õppima õigusteadust peale seda, kui oli koos teiste kliimaaktivistidega Eesti riigi kohtusse kaevanud, et saavutada õlitehase ehitusloa tühistamine.
Veel tuleb jutuks see, kuidas kliimaärevust ohjes hoida, mida peaks kliima seisukohalt oma harjumustes muutma ja mitmed muud teemad.
Kuula Pere ja Kodu podcasti!